Hokej kobiet. Falstart oświęcimianek

Jerzy Zaborski
Oświęcimianki muszą częściej zachować zimną krew przed bramką rywalek
Oświęcimianki muszą częściej zachować zimną krew przed bramką rywalek Fot. Jerzy Zaborski
Nie udała się premiera sezonu hokeistom Unii w ekstraklasie, bo we własnej hali nie sprostały tyskim Atomówkom. Zatem nie było spodziewanego rewanżu za ubiegłoroczny play-off.

Pierwsza tercja była wyrównana, ale w przypadku oświęci­mianek wróciły stare przywary, czyli kłopoty ze skutecznością.

Tyszanki przejęły kontrolę w meczu, strzelając dwa gole po przerwie w odstępie zaledwie 50 sekund. Trzecią bramkę zdobyła Katarzyna Frą­ckowiak, która przed laty była wiodącą zawodniczką Unii. To ona uzyskała także piątą bramkę w liczebnej przewadze, zapewniając tysza­nkom komfort gry.

Miejscowe w ostatniej odsłonie też wykorzystały liczebną przewagę, potrzebując zaledwie 44 sekund „odsiadki” Ga­rbocz. Jednak kolejny gol Górskiej (znów o sobie dała znać Frąc­kowiak, podając koleżance) przesądził o wygranej tyszanek. W 49 min Joanna Strzelecka nie wykorzystała rzutu karnego.

Unia Oświęcim – Atomówki Tychy 2:6 (1:1, 0:4, 1:1)
Bramki:
0:1 Dziedzioch (Frąckowiak) 9, 1:1 Klatka (Michałek) 17, 1:2 Łaskawska 28, 1:3 Frąckowiak (Sztyper) 29, 1:4 Łaskawska (Dziedzioch) 37, 1:5 Frąckowiak (Łaskawska) 40, 2:5 Strzelecka (Michałek) 43, 2:6 Górska (Frąckowiak) 48.

Unia: Krzemień – Gałuszka, Metyk; Micha­łek, Strzlecka, Klatka – Kozłowska, Ferszt; Wawrzyk, Zielińska, Kot – Żyła, K. Zaborska, A. Zaborska.

Atomówki: Burda–Krokosz (49 Harańczyk) – Sztyper, Garbocz; Dziedzioch, Frąckowiak, Łaskawska – Kopciara, Marczyk; Górska, Kędra, Sosnowska.

Sędziował: Michał Baca (Oświęcim). Kary: 10 – 26 minut (w tym 10 dla Łaskawskiej za atak z tyłu). Widzów: 30.

Inne mecze grupy silniejszej: Polonia Bytom – Stoczniowiec Gdańsk 6:4 (2:0, 2:2, 2:2) i 5:2 (3:2, 0:0, 2:0).