W meczu 18. kolejki I ligi siatkarze AGH Kraków przegrali u siebie z AZS Częstochowa 2:3.

Po meczu ze spadkowiczem krakowianie mają czego żałować. W tie-breaku zmarnowali kilka meczboli i przegrali.

Dwa pierwsze sety były wyrównane, a decydująca okazywała się ich końcówka. Na otwarcie gospodarze prowadzili 8:4 (dwa kolejne asy Arkadiusza Żakiety), później już 17:12, ale goście doprowadzili do remisu - 18:18. W grze na przewagi szalę na stronę AGH przechylił atak Żakiety i blok Marcina Kani.

W drugiej partii było 20:22, ale przyjezdni już punktów nie zdobyli.

Zapachniało sensacją, lecz drużyna spadkowicza z PlusLigi do niej nie dopuściła. W dwóch następnych setach krakowianie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. W trzecim z 10:13 doprowadzili do 14:15, ale późniejsze serie gości okazały się zabójcze. W czwartej partii przełom nastąpił jeszcze wcześniej: 4:8, 8:14.

Decydował więc tie-break, który dostarczył nie lada emocji. Było 6:4, 7:8, 13:13. Skuteczny atak Sławomira Stolca dał gościom pierwszego meczbola, lecz ten sam zawodnik zmarnował go zepsutą zagrywką. Później było bardzo gorąco, obie strony miały takie szanse (więcej gospodarze). W wymianie ciosów szczęście uśmiechnęło się do częstochowian. Dwa ostatnie punkty zdobyli po autowych atakach siatkarzy AGH.

- Świetne spotkanie, jedno z najlepszych, jakie widziałem w tym sezonie - mówi Marcin Nowakowski, II trener i statystyk AGH. - Po tym, jak wyciągnęliśmy końcówkę drugiego seta od 20:22 na 25:22, wydawać się mogło, że już mamy częstochowian. Każdy inny zespół w tej lidze by się złamał, ale nie oni. A sam tie-break to już gra błędów, widać było ogromne emocje po obu stronach. Niestety, popełniliśmy ten jeden, dwa błędy więcej. Podsumowując, przed meczem wziąłbym ten wynik w ciemno, ale teraz ciężko mi się w pełni cieszyć z tego punktu.

AGH Kraków - AZS Częstochowa 2:3 (27:25, 25:22, 18:25, 17:25, 21:23)
AGH:
Matula, Żakieta, Kania, Mordyl, Błasiak, Fornal, Dembiec (libero) oraz Kącki, Krawiecki, Podborączyńki, Gajdek, Stajer.
AZS: Szaniawski, Busch, Stolc, M'Baye, Krzysiek, Szczurek, Koziura (libero) oraz Macheta (libero), Bućko, Magnuszewski, Rećko.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polaków i bazie w Soczi

Materiał oryginalny: I liga siatkarzy. Drużyna AGH Kraków po zaciętym meczu przegrała z AZS Częstochowa - Gazeta Krakowska