Igrzyska Europejskie 2023. Polska na otwarcie rywalizacji w sprincie kajakowym pokazała moc

Karolina Naja i Anna Puławska
Karolina Naja i Anna Puławska Wojciech Matusik
W Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023 rozpoczęła się w środę (21.06) rywalizacja w sprincie kajakowym. Na torze na Zalewie Na Piaskach w Cholerzynie (zwanym kryspinowskim) eliminacje były bardzo udane dla reprezentantów Polski.

Naja i Puławska podczas igrzysk europejskich są w wysokiej formie

Sprinty zaczęły się od eliminacji K-4 kobiet na 500 m. Polki (Anna Puławska, Karolina Naja, Adrianna Kąkol i Dominika Putto) wygrały swój wyścig z czasem 1.32,768 (najlepszy wynik dnia w tej konkuencji) i awansowały od razu do czwartkowego finału (najsłabsze ekipy miały przed sobą jeszcze popołudniowe półfinały).

Naja i Puławska wystąpiły później w K-2 na 500 m, też były najszybsze nie tylko w swoim biegu, ale i w całej stawce (1.40,980).

Kanadyjkarze z awansem do finału IE 23

Bezpośrednio do finału dostały się także polskie osady C-2 rywalizujące na 500 m. Sylwia Szczerbińska i Julia Walczak zajęły w swoim wyścigu premiowane 3. miejsce (2.02,226). Norman Zezula i Aleksander Kitewski finiszowali na 2. pozycji (1.41,094).

W eliminacjach nie powiodło się tylko męskiej osadzie K-4 na 500 m (Jakub Stepun, Sławomir Witczak, Jakub Michalski i Przemysław Korsak), która w swoim wyścigu zajęła ostatnie, 7. miejsce. Polacy w środę powalczą jeszcze o przepustkę w półfinale. Podobnie będzie z ekipą K-2 500 m Jakub Michalski Sławomir Witczak, która w swoim biegu była 5.