II liga mężczyzn

PAN
Limblach Limanowa - HK Bank Spółdzielczy Żory 78-69 (20-18, 21-18, 24-13, 13-20)

Punkty dla Limblachu: Dudek 18, Salamon 15, Krandrans 11, Peciak 11, Rykała 10, Woźniak 8, Stecko 2, Horwat 2, Kindlik 1.

Zespół Limblachu grając konsekwentnie przez niemal cały mecz pewnie pokonał zespół ze Śląska, który dopiero w końcówce zaczął odrabiać straty. Kluczowa dla losów meczu była trzecia kwarta, w której rutyniarze Limblachu pokazali klasę i wypracowali 16-punktową przewagę.

Staco MNLK Niepołomice - Unia Tarnów 89-73 (12-24, 30-12, 22-14, 25-23)

Punkty: Dziura 26, Mróz 20, Ostrowski 19, Sz. Kunc 11, Sarota 10, Piskorz 2, D. Kunc 1 - Szewczyk 32, Sobiło 15, Cygan 11, Uriasz 6, Kapałka 5, Łaszewski 4.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście z Tarnowa, zwłaszcza dzięki bardzo skutecznej grze swojego kapitana Dawida Szewczyka, który pierwszą kwartę zakończył z dorobkiem 18 punktów. Tą część meczu goście wygrali różnicą aż 12 "oczek". W drugiej kwarcie do odrabiania strat ruszyli gospodarze i za sprawą graczy podkoszowych (Ostrowski, Dziura, Mróz) oraz bardzo dobrej grze w obronie Gworka (pilnował Szewczyka) Staco wyszło na prowadzenie. W trzeciej kwarcie gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie i przed finałowymi 10 minutami mieli 14 punktów przewagi. Goście za sprawą skutecznie wykonywanych rzutów wolnych oraz "trójek" Rafała Sobiły próbowali odwrócić losy spotkania, ale sztuka ta im się nie udała i niepołomicki zespół wygrał piąty mecz pod wodza byłego trenera Unii Jarosława Mosio. Warto dodać, że Szymon Kunc oprócz 11 zdobytych punktów zanotował także 10 asyst.

Wisła AWF Kraków - AZS Politechnika Rzeszów 77-64 (21-18, 23-17, 16-8, 17-21)

Punkty dla Wisły: Piech 14, Stanisz 13, Radwan 12, Depta 10, Pilch 9, Orlicki 8, Pająk 5, Dwernicki 3, Krawczyk 2, Eliasz-Radzikowski 1.

W 4 minucie było 5-8, ale 120 sekund później po trójce Radwana Wisła prowadziła 14-10 i tego prowadzenie nie oddała do końca. W drugiej kwarcie szansę otrzymali zmiennicy i w pełni ją wykorzystali; Stanisz zdobył siedem, Orlicki sześć punktów i przewaga "Smoków" rosła. W 35 minucie Wisła prowadziła 67-45, a świetnie w tym fragmencie grał Piech, najskuteczniejszy gracz Wisły AWF w tym meczu. W końcówce AZS Rzeszów dzięki skuteczności Pileckiego (26 punktów w meczu) zmniejszył rozmiary porażki.

Mickiewicz Katowice - Cracovia 79-53 (20-17, 19-18, 18-6, 22-12)

Punkty dla Cracovii: Kajor 16, Dudek 16, Buczek 8, Bryzek 9, Płaziński 2, Uchto 2.