Bartosz Karcz
Stal Stalowa Wola
Jutrzenka Giebułtów wygrała ze Stalą Stalowa Wola w meczu, którym podopieczni trenera Piotra Powroźnika musieli odrabiać dwubramkową stratę. Mecz został rozegrany na stadionie Prądniczanki Kraków.

Swoje okazje na gole gospodarze mieli już w pierwszej połowie. Jedną z nich zmarnował m.in. Wątroba, którego strzał z ok. 13 metrów zablokował jeden z obrońców. Goście wykorzystali natomiast jeden z rzutów rożnych, po których do siatki piłkę posłał Waszkiewicz i to oni schodzili na przerwę przy prowadzeniu 1:0.

Sytuacja Stali poprawiła się jeszcze po przerwie. Sędzia podyktował bowiem rzut karny za zagranie ręką Litewki, a jedenastkę na gola zamienił Fidziukiewicz.

Piłkarze ze Stalowej Woli poczuli się pewnie, ale zawodnicy Jutrzenki nie zamierzali składać broni. W 61 min po indywidualnej akcji K. Kozieła było już tylko 1:2, a dziesięć minut później Pietrzyk wykorzystał dobre dośrodkowanie Litewki i posłał piłkę głową w samo okienko.

Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry akcję przeprowadził Majcherczyk, który podał do B. Kozieła, a ten uzyskał prowadzenie dla Jutrzenki.

Goście rzucili się do odrabiania strat, ale to Jutrzenka miała w końcówce więcej okazji na podwyższenie wyniku, które stwarzała po przechwytach i szybkich kontrach.

- Wiedzieliśmy, że Stal jest mocna w ofensywie, ale ma problemy w grze obronnej. To się potwierdziło. Zagraliśmy dobry mecz i cieszę się, że byliśmy na tyle skuteczni, żeby zdobyć trzy punkty - podsumował trener Jutrzenki Piotr Powroźnik.

Jutrzenka Giebułtów - Stal Stalowa Wola 3:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Waszkiewicz 32, 0:2 Fidziukiewicz 56 karny, 1:2 K. Kozieł 61, 2:2 Pietrzyk 71, 3:2 B. Kozieł 85.
Jutrzenka: Guguła - Leśniak, Zieliński (78 Kowalski), Michalec, Bizoń - Kaczor (46 Litewka), Majcherczyk, Zawadzki, Balawender (85 Kozicki), Wątroba (46 Pietrzyk) - K. Kozioł (70 B. Kozieł).
Stal: Siudak - Waszkiewicz, Jarosz, Witasik - Szifer (64 Grabarz), Wiktoruk, Mistrzyk (64 Sobotka), Khorolskyi, Zmorzyński (74 Zięba) - Mroziński, Fidziukiewicz.
Sędziował: Patryk Świerczek (Brzesko).