Im strzelać zakazano

zab
"Nam strzelać zakazano" - takie hasło najwyraźniej przyświeca piłkarzom IV ligi małopolskiej. Od trzech kolejek notujemy bowiem systematyczny spadek skuteczności. 19 goli - oto wynik, jaki uzyskali piłkarze dwie serie temu, potem było ich już tylko 15 (zaległa, inauguracyjna kolejka), a w świątecznej było ich tylko 12.

Na boiskach IV ligi

\* Nadal czekamy na pierwszy wiosenny hat-trick. W ostatnich seriach trudno nawet o dublety. Ich autorami w dwóch poprzednich kolejkach byli: Miarka z Clepardii, Płatek z Sieprawia.
   \* W ostatni weekend dwukrotnie zwyciężali gospodarze, tyle samo goście, a w czterech przypadkach mecze kończyły się wynikiem nierozstrzygniętym.
   \* Skuteczność równomiernie rozłożyła się na dwie części spotkań. Zarówno przed, jak i po przerwie, bramkarze sześciokrotnie wyjmowali piłkę z siatki.
   \ Najwięcej goli w pierwszych 45-minutach - 2, padło na Garbarni Kraków, która prowadziła z Pogonią Miechów 2-0. Taki wynik utrzymał się tutaj do końca spotkania. Z kolei ani jednego nie zdobyto w Brzeszczach (mecz ze Świtem Krzeszowice), Krakowie (mecz Wisły II z Trzebinią Sierszą) i Niepołomicach (mecz z Dalinem Myślenice).
   \
Najczęściej notowano wynik 2-0 (4 razy). Dwukrotnie przyniósł on zwycięstwo gospodarzom (Garbarni nad Pogonią Miechów i Fablokowi Chrzanów nad Clepardią). W takich samych rozmiarach zwyciężali goście: Karpaty Siepraw w Zembrzycach i Babia Góra na Wieczystej Kraków).
   \ Najwięcej bramek w jednym meczu - 2, zanotowano na Garbarni Kraków, Fabloku Chrzanów, Wieczystej Kraków i w Zembrzycach. Natomiast ani jeden gol nie padł w Niepołomicach (mecz z Dalinem Myślenice) i w Krakowie, gdzie Wisła II podejmowała Trzebinię Sierszę.
   \
Najszybszą bramką kolejki był gol Przały z Sieprawia, który już w 5 minucie trafił do siatki Garbarza Zembrzyce. Ten wynik jest lepszy o 6 minut od wyniku, jaki w środowej serii spotkań uzyskał Jawień ze Świtu Krzeszowice i o dwie lepszy jaki padł dwie kolejki wcześniej (Chlipała ze Świtu Krzeszowice). Sześć minut gorszy od Przały był Łukasik z Fabloku, który "przedziurawił" siatkę Clepardii.
   \ Sędziowie pokazali 23 żółte kartki, tj. o 6 mniej niż w poprzedniej serii. Tym razem żaden z piłkarzy nie musiał przed czasem opuszczać boiska, a w poprzedniej kolejce aż trzech piłkarzy zostało z niego usuniętych.
   \
Najwięcej żółtych kartek - 6, pokazał arbiter w Chrzanowie, gdzie Fablok podejmował Clepardię Kraków. Tylko raz rozjemca sięgał do kieszonki w meczu rezerw Wisły przeciwko Trzebini Sierszy.
   \* Świąteczną serię obejrzało tylko 1600 widzów, czyli tyle samo ile kolejkę wcześniej, ale o 100 mniej niż dwa tygodnie temu. Najwięcej osób (400) przyszło na mecz Puszczy Niepołomice z Dalinem Myślenice, natomiast tylko 60 widzów zasiadło na trybunach Wieczystej Kraków, która gościła Babią Górę z Suchej Beskidzkiej.