Imprezy sportowe zorganizowane na 102

(ALG)
Zawody na stadionie Pogoni
Zawody na stadionie Pogoni Aleksander Gąciarz
Miechów. Gmina Miechów została laureatem XXI Sportowego Turnieju Miast i Gmin. W kategorii 5-40 tysięcy mieszkańców zajęła 9. miejsce w Polsce.

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich od 26 maja do 1 czerwca w gminie zorganizowano łącznie 102 imprezy sportowe. Rywalizowano w grach zespołowych i sportach indywidualnych, startowali bardzo młodzi sportowcy i oldboje.

W akcję włączyły się szkoły, kluby sportowe, lokalne organizacje, firmy, instytucje kultury. Wysoka frekwencja na zawodach została zauważona. Za zdobycie 9. miejsca w ogólnopolskiej klasyfikacji turnieju, gmina otrzymała 4 tysiące złotych na zakup sprzętu sportowego.

Uroczyste podsumowanie akcji i wręczenie nagród laureatom odbyło się w piątek w Sidzinie.