Inauguracja rundy wiosennej pod zdecydowane dyktando gospodarzy

Bramka: 1:0 Nytko 57.
Zorza: Zapała – Foszcz, T. Kapustka, Nytko, Kozioł – Kobyłecki, Jagiełło, Płaczek, Ciężadło – Kukuś, Zegar.
Tarnovia: Paweł Jankowski – Gucwa (82 Kocoł), Mroczek, Flasiński, Pabian – Pawłowski (65 Mleczko), Rzońca (67 Zaucha), Mikoś, Przydział – Dydyk, Barczak.
Sędziował: Dawid Kogut (Żabno). Widzów: 100.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 10 min, ale Płaczek uderzył z 8 metrów obok bramki. W dalszych minutach dobrych okazji dla Zorzy nie wykorzystali Zegar oraz Kukuś. Jedyna bramka padła w 57 min. Jagiełło dośrodkował z rzutu rożnego, a Nytko uprzedził obrońcę i głową umieścił piłkę przy słupku.

Od tej pory więcej z gry miała Tarnovia. Przyjezdni najlepszą okazję do wyrównania mieli w 72 min, po strzale Barczaka skutecznie interweniował jednak Zapała. W doliczonym czasie gry wynik podwyższyć mógł Kobyłecki, obrońca gości wślizgiem wybił jednak zmierzającą do bramki piłkę.

(STM)

GKS DRWINIA – UNIA NIEDOMICE 4:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Śliwa 23, 2:0 Cygan 47, 3:0 Tomala 66, 4:0 Bawół 79.
Drwinia: Piątek – Cygan, Tomala, Kular, G. Mikler – Bajda (77 Biernat), Kaźmirek (66 D. Mikler), Buczek, Śliwa (46 Rynduch) – Bawół, Misa (80 Kołodziej).
Unia: Kurpisz – Wódka, Grabka, Gniadek, Wojcieszek – Radliński (55 Szpilski), Krzaczek, K. Wróbel, P. Wróbel – Zahora, Spinda.
Sędziował: Michał Mrzygłód (Brzesko). Widzów: 180.

Wynik otworzył w 23 min, strzałem z 10 m Śliwa. W 43 min do remisu doprowadzić mógł Spinda, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. Po dwóch minutach gry po przerwie na 2:0 podwyższył Cygan, „główką” finalizując wrzutkę Rynducha. W 66 min z rzutu rożnego dośrodkował Misa, a celnie „główkował” Tomala. Wynik ustalił w 79 min Bawół, wygrywając w sytuacji sam na sam z Kurpiszem. Niedomiczanie najlepszą w tej połowie okazję mieli w 68 min, ale Grabka uderzył nad bramką. (STM)

NAPRZÓD SOBOLÓW – PAGEN GNOJNIK 2:3 (2:1)
Bramki: 1:0 Sotoła 12, 2:0 Serafin 38, 2:1 Hajduga 44, 2:2 Migacz 50, 2:3 P. Trybuła (sam.) 68.
Naprzód: M. Klejdysz – P. Trybuła, T. Trybuła (68 Pilch), A. Klejdysz (68 Kluba), Woźniak – Serafin, Satoła, Cefal (50 Kasprzyk), Stańdo – Klebert, Sotoła.
Pagen: Lis – Stanuszek (78 Rubin), Wawryka, Konstanty, Sacha – Ł. Robak [90], D. Robak, Migacz (90 W. Migacz), Grzyb (90 Przepiórka) – Ulas, Hajduga (90 T. Górak).
Sędziował: Mariusz Bocoń (Żabno). Widzów: 200.

Naprzód objął prowadzenie w 12 min, gdy Sotoła strzałem z woleja sfinalizował wrzutkę Serafina. Kwadrans później mogło być 2:0, ale Stańdo nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Lisem. Druga bramka padła w 38 min; bramkarz gości wypuścił piłkę po strzale Sotoły, a ze skuteczną dobitką pospieszył Serafin.

Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył w zamieszaniu podbramkowym Hajduga. Do remisu doprowadził w 50 min Migacz, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. Wynik ustalony został w 68 min. Po wrzutce Ulasa z rzutu wolnego z boku boiska, piłka odbiła się od P. Trybuły i wpadła do bramki. (STM)

DĄBROVIA DĄBROWA TARNOWSKA – MACIERZ LIPNICA MUROWANA 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Chwałek 14, 2:0 A. Nowak 85 karny, 3:0 A. Nowak 89 karny.
Dąbrovia: M. Nowak – Klimaj, Wróbel, Cielczyk – Czupryna, Białas, Krupa (85 Rzepka), Skowron (65 Cholewa), Chwałek (75 Minorczyk) – A. Nowak (90 Liro), Kozicki.
Macierz: Serafin – Czubala (80 Burdak), Borek, Adamczyk, Goc (46 P. Motak) – Wojewoda, Chodur, Kamil Urbański (70 H. Strugała), Krzak – Mikulski, T. Motak (46 Więcław).
Sędziował: Mariusz Stolarz (Brzesko). Widzów: 150.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Dąbrovii, choć pierwszy groźny strzał oddał w 3 min Mikulski. Jedyną do przerwy bramkę zdobył w 14 min Chwałek, pokonując Serafina strzałem z pola karnego. W 59 min Czupryna wymanewrował obrońców Macierzy, przegrał jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości.

W dalszych minutach gra wyrównała się i toczyła się głównie w środku pola. Wynik ustalony został po dwóch rzutach karnych, podyktowanych po faulach Serafina, a wykorzystanych przez A. Nowaka. (STM)

CIĘŻKOWIANKA CIĘŻKOWICE – ISKRA ŁĘKI 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Deś 10, 2:0 Gierałt 35, 3:0 Gierałt 45, 4:0 Żaba 89.
Ciężkowianka: R Truchan – K. Biedroński, Bryt (62 S. Żaba), Kucharzyk, Sobol (46 Nowak) – T. Popiela, Uchwat, Deś (80 Gucwa), Kapałka (76 Ł. Popiela) – K. Żaba, Gierałt.
Iskra: Michalik – Mika, Zawada, Kieroński (46 Bodzioch), M. Urbaś – G. Urbaś (65 Flądro), Dziedzic (46 Kordek), Machalski, Kołodziej – Wójcik, Curyło (70 Gładysz).
Sędziował: Grzegorz Wroński (Tarnów). Widzów: 150.

Gospodarze objęli prowadzenie w 10 min, gdy po wrzutce z autu Sobola, Deś strzałem z pierwszej piłki uprzedził obrońców. W 30 min Michalik obronił rzut karny wykonywany przez Żabę. Pięć minut później Gierałt po rajdzie od połowy boiska uderzył pod poprzeczkę.

Ten sam zawodnik ustalił wynik do przerwy, strzałem z 5 m finalizując podanie Bryta.

W 54 min Gierałt mógł skompletować hat-trick, ale przegrał pojedynek z Michalikiem.

Kwadrans później bliski wpisania się na listę strzelców był Mika, po jego strzale z 30 m piłka minęła jednak poprzeczkę. Wygraną miejscowych przypieczętował w 89 min Żaba, dobijając piłkę, która po strzale Gucwy odbiła się od Gierałta. (STM)

WISŁA SZCZUCIN – KS US ŚMIGNO 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Trójniak 9, 2:0 Bator 71.
Wisła: Choma – Miklasiński, K. Dynak, Pochroń, D. Kołton – D. Dynak, K. Furgał, Nytko (80 R. Furgał), S. Kołton (72 Łabuz) – Rusek (60 Bator), Trójniak (60 Żuchowicz).
Śmigno: Niziołek – D. Domagała, Mruk (46 Kordzikowski), Zając, Foszcz (46 Jarząb) – A. Domagała, P. Kołton (83 Kilian), Szatko [65], Ł. Domagała – Żaba, Świerczek.
Sędziował: Łukasz Kozioł (Tarnów). Widzów: 200.

Szczucinianie od samego początku osiągnęli przewagę i już w 9 min wyszli na prowadzenie za sprawą Trójniaka, który po dośrodkowaniu S. Kołtona z rzutu rożnego doszedł do bezpańskiej piłki. W dalszych minutach sytuacji sam na sam z Niziołkiem nie wykorzystali Nytko (19 min) oraz Pochroń (20 min). W 31 min Choma obronił strzał A. Domagały z narożnika pola karnego.

Po zmianie stron gra toczyła się pod dyktando Wisły. W 67 min po strzale Żuchowicza piłkę z linii bramkowej wybił obrońca ze Śmigna. Wynik ustalił w 71 min Bator, który po podaniu Nytki minął obrońcę i uderzył przy dalszym słupku. (STM)

IKAR ODPORYSZÓW – VICTORIA KOSZYCE MAŁE 2:2 (2:1)
Bramki: 1:0 T. Koziński 25, 2:0 M. Daniel 35, 2:1 Miś 40, 2:2 Jarosz 50 karny .
Ikar: Leżoń – Nieroda, Kijowski, Konieczny, A. Mikulec – T. Koziński (50 M. Mikulec), M. Koziński, M. Daniel, A. Tapa – Grajdura (55 F. Woźniak), Warzecha (55 D. Stachura).
Victoria: Bijak – Ślusarski, Reszczyński (60 T. Gajdur), Rybak, Bała – Miś, Sołtys, Jabłoński, Chudyba – Gromadzki, Jarosz.

Widzów: 200. W 25 min dwójkowa akcja braci Kozińskich, zakończona uderzeniem z 16 m Tomasza, dała prowadzenie Ikarowi. Dziesięć minut później M. Daniel strzałem przy bliższym słupku podwyższył na 2:0.

Wynik do przerwy ustalił uderzeniem z 16 m przy dalszym słupku Miś. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 50 min, gdy rzut karny, podyktowany po przypadkowym zagraniu ręką przez Nierodę, wykorzystał Jarosz.

1. Dąbrovia 16 40 47–14

2. Pagen 16 37 42–21

3. Victoria 16 31 46–31

4. Drwinia 16 28 39–26

5. Ciężkowianka 16 27 32–23

6. Orzeł 16 26 37–26

Tarnovia 16 26 37–26

8. Wisła 16 24 20–18