IV liga, grupa zachodnia (20 sierpnia): klęska Hutnika, "Pasy" na zwycięskim szlaku

Tomasz Bochenek
Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Cracovia II, pierwszy raz w tym sezonie bez wzmocnień z ekstraklasy (chyba że za takie uznamy bramkarza Rafała Dobrolińskiego), w 3. kolejce rozgrywek IV ligi odniosła trzecie zwycięstwo. "Pasy" pokonały 1:0 Orła w Piaskach Wielkich. Inny spadkowicz z III ligi, Hutnik, uległ aż 0:5 Wiślanom Jaśkowice!

Gol dla Cracovii II, zdobyty przez Marcina Szymczaka sprawił, że piłkarze Orła trzeci raz w tej rundzie zeszli z boiska pokonani (mają trzy punkty, bo po przegranym 2:4 meczu z Michałowianką otrzymali je walkowerem - w ekipie rywali wystąpił nieuprawniony zawodnik).

Ze świetnej strony na stadionie w Skawinie pokazali się dziś Wiślanie Jaśkowice. Hutnika "napoczął" w 10 minucie Maciej Wcisło, a jego koledzy jeszcze w pierwszej połowie dołożyli trzy bramki, z czego dwie z gatunku tych "do szatni". Strzelaninę zakończył po przerwie Konrad Kuliszewski, to było jego drugie trafienie.

Dobrze sezon zaczęła Iskra Klecza. Dziś zespół Filipa Niewidoka pokonał 2:0 Beskid Andrychów (pierwsza strata punktów w tym sezonie), a jedną z bramek zdobył pozyskany latem Krzysztof Zaremba, były zawodnik m.in. Podbeskidzia i Puszczy Niepołomice.

IV liga, grupa zachodnia - wyniki 3. kolejki
Wiślanie Jaśkowice - Hutnik Nowa Huta 5:0 (4:0). Bramki: 1:0 Wcisło 10, 2:0 Michał Morawski 23, 3:0 Kuliszewski 43, 4:0 Białek 45, 5:0 Kuliszewski 68.

Orzeł Piaski Wielkie - Cracovia II 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 Szymczak 79.

Iskra Klecza - Beskid Andrychów 2:0 (2:0). Bramki: 1:0 Zaremba 15, 2:0 Smagło 30.

Wiślanka Grabie - Michałowianka 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 Sane 25, 0:2 Chlebda 86.