Tomasz Bochenek
Wieczysta - Wiślanka. Radosław Majewski (w czarnej koszulce) zdobył w tym meczu dwie bramki Andrzej Banas
IV liga, grupa zachodnia. W sobotę 25 września rozegrano siedem meczów 11. kolejki. Na prowadzeniu umocniła się Wieczysta Kraków, która ma już 6 punktów przewagi nad drugą w Unią Oświęcim, bo ta przegrała 0:3 z Orłem Ryczów. Poniżej piszemy o sobotnich IV-ligowych meczach.

Dalin Myślenice – LKS Jawiszowice 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 J. Górecki 56 karny.
Dalin: Szuba - Tokarz, Przetocki, Pilch, Biel (70 Cienkosz) - Rusek, Jędrzejowski, Wojtan (85 Stelmach), Kałat, J. Górecki - Ostafin (80 Malina).
Jawiszowice: Smok – Radomski, Pitry, Kocemba, Sitko – Ściślak, Herman (76 Gibas), Frączek, Pierlak - D. Płonka, Senkowski (80 Wysogląd).
Sędziował: M. Cisiński (Kęty). Żółte kartki: Tokarz, Pilch – Pitry, Sitko, Pierlak, D. Płonka. Czerwona kartka: Kocemba (88). Widzów: 100.

Wielu okazji bramkowych nie było. O wyniku zadecydował rzut karny, podyktowany po faulu na Jędrzejowskim. - Potrzebowaliśmy tych punktów jak tlenu – przyznał Krzysztof Hajduk, trener Dalinu.

Wieczysta Kraków - Wiślanka Grabie 5:0 (3:0). Fotorelacja z meczu, zdjęcia kibiców

Wieczysta Kraków - Wiślanka Grabie. Sławomir Peszko, kapitan Wieczystej, strzelił gole na 1:0 i na 3:0. W tej sytuacji towarzyszy mu obrońca Wiślanki Adrian Kukla

Wieczysta Kraków - Wiślanka Grabie. Peszko i Majewski mają p...

Wieczysta Kraków - Wiślanka Grabie. Na trybunie otwartej kibice zaraz po pierwszym gwizdku rozpoczęli głośny doping, który trwał do 7 minuty - bo wtedy Wieczysta objęła prowadzenie. Okrzyki i śpiewy potem odżyły, a żółto-czarni wygrali mecz 5:0.

Kibice na meczu Wieczysta - Wiślanka Grabie. Doping od pierw...

Clepardia Kraków – Tempo Białka 0:0

Clepardia: Napieralski - Bąk, Bosak, Wołk, Obracaj - Bugajski (80 Apostolski), Kupiec, Wójcik, Błasiak (62 Suwała), Dziób - Wiczkowski (85 Morgaś).
Tempo: Wałach - Gruca, Marek, Groń, Woźny (21 Wacławik) - Palarczyk, Rupa (20 Piekarczyk), Motor, Puzik - Janeczek, Hutyria.
Sędziowała: Agnieszka Olesiak (Limanowa). Żółte kartki: Suwała, Apostolski, Wiczkowski - Woźny, Piekarczyk, Puzik. Widzów: 80.

- Po siedmiu minutach powinno być 0:3, ale potem ogarnęliśmy się – stwierdził Jakub Sieniawski, trener Clepardii. Goście trafili do siatki ze spalonego (Janeczek), dogodnej okazji nie wykorzystał Hutyria. W II połowie Tempo też było bliższe gola, m.in. po „główce” Marka jeden z obrońców wybił piłkę sprzed linii bramkowej. - Kiedy w końcu zagraliśmy mecz bez straconej bramki, to też żadnej nie strzeliliśmy... – westchnął trener gości Marcin Pasionek.

Garbarnia II - Sokół Kocmyrzów 2:2 (2:2)

Bramki: 1:0 Ząbczyk 11, 1:1 Assinor 20, 2:1 N. Zalejski 25, 2:2 Stepankow 35 karny.
Garbarnia II: Kieliszek - Surma, Kardas (46 Bentkowski), Mielec (88 Trojan), Kowalski - Paczka (46 Malik), Supel, Kołton, N. Zalejski (80 D. Zalejski) - Ząbczyk, Solecki.
Sokół: Sendorek - Pasionek, Cholewa, Brak (46 Guja), Podyma - Filo (55 Bandura), Orłowski, Targosz, Romuzga (70 Frołow), Assinor - Stepankow (60 Hałat).
Sędziował: Ł. Łabuzek (Chrzanów). Żółte kartki: Paczka, Kowalski, Ząbczyk – Assinor. Widzów: 50.

Po centrze N. Zalejskiego celnie zagłówkował Ząbczyk. Następnie był rzut wolny dla Sokoła: wrzutka Targosza i nieudana interwencja Kieliszka, owocująca golem Assinora. Przed przerwą padły jeszcze dwa gole (rzut karny sędzia podyktował za faul Mielca na Stepankowie; zdaniem gospodarzy była to kontrowersyjna decyzja). Potem nieco lepiej prezentowali się „Brązowi”, ale w końcówce meczu goście mogli ukłuć ich kontrami, m.in. dobrej okazji nie wykorzystał Assinor.

Unia Oświęcim - Orzeł Ryczów 0:3 (0:3). Fotorelacja z meczu

IV liga piłkarska w Małopolsce, grupa zachodnia: Unia Oświęcim - Orzeł Ryczów 0:3. Na zdjęciu: Mateusz Lampart zdobywa trzecią bramkę dla ryczowian.

IV liga piłkarska. Unia Oświęcim boleśnie "podrapana" przez ...

Beskid Andrychów - Pcimianka 3:0 (0:0)

KS Chełmek - TS Węgrzce 3:3 (0:1)

Niedziela, 26 września, godz. 16: MKS Trzebinia - Jutrzenka Giebułtów

Wtorek, 28 września, godz. 16: Wiślanie - Słomniczanka