IV liga. Limanovia lepsza od Popradu. Zwycięska passa drużyny Pawła Zegarka

boch
Trener Limanovii Paweł Zegarek
Trener Limanovii Paweł Zegarek Limanovia.net
Poprad Muszyna uległ Limanovii 1:2 w meczu czołowych drużyn wschodniej grupy małopolskiej IV ligi. Zwycięstwo na rozpoczęcie 7. kolejki sezonu było dla limanowian czwartym z rzędu. Ta seria rozpoczęła się po przejęciu zespołu przez trenera Pawła Zegarka.

Goście objęli prowadzenie bardzo szybko, bo już w 4 minucie. Fatalnie zachowali się wtedy obrońcy Popradu. W polu karnym było ich kilku, ale G. Musowi żaden w akcji nie przeszkodził. A po strzale zawodnika Limanovii piłka odbiła się jeszcze od jednego z muszynian i wpadła do siatki.

Drugiego gola przyniósł w 30 min gościom sprawny kontratak, którego finałem było bardzo dobre dośrodkowanie Pławeckiego i celna "główka" G. Musa.

Poprad, prowadzony przez byłego trenera Limanovii Piotra Kapustę, w 42 min zdołał zmniejszyć stratę. Strzał Podgórniaka był najbardziej efektownym momentem I połowy: gracz Popradu tak podkręcił piłkę, że wpadła w dalsze "okienko"!

To goście kontrolowali jednak mecz, w II połowie byli drużyną lepszą - i zasłużenie wygrali. Limanovia awansowała na 2. miejsce w tabeli - po 7 meczach ma w dorobku 15 punktów. Muszynianie pozostali z 13 pkt. Liderem ligi jest Bruk-Bet II Nieciecza - komplet 18 pkt w sześciu meczach.

Przypomnijmy, że to sezon, po którym nastąpi reorganizacja rozgrywek - połączenie grup małopolskiej IV ligi. Aby się znaleźć w tej połączonej lidze, trzeba zająć lokatę w czołowej "ósemce" tabeli. Co do walki o awans do III ligi: no, trudno się spodziewać, żeby ktoś był w stanie pokrzyżować plany Wieczystej Kraków...

Obiekty Wieczystej - na pierwszym planie boisko treningowe - widziane z ogrodu kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Ostrobramskiej. Blok za stadionem - to ul. Meissnera 6.

Wieczysta Kraków. Dlaczego taka nazwa? Zobaczcie otoczenie s...

IV liga - pozostałe mecze 7. kolejki (4-5 września)

Wolania Wola Rzędzińska - Glinik Gorlice (s. 16)
Radłovia - Jarmuta Szczawnica (s. 17)
Kolejarz Stróże - Sokół Słopnice (n. 17)
Dunajec Zakliczyn - Tarnovia (n. 17)
Skalnik Kamionka Wielka - Watra Białka Tatrzańska (n. 17)
Lubań Maniowy - Okocimski Brzesko (n. 17)
Metal Tarnów - Bruk-Bet II Nieciecza (s. 17)
BKS Bochnia - Wierchy Rabka (s. 17)

"Wieczystek" prowadzi piłkarzy Wieczystej na drugą połowę meczu. Po pierwszej prowadzili 10:0

Wieczysta Kraków. Mecze za darmo, kapitan Peszko... 10 faktó...