IV liga: Porażka "Pasów", remis Hutnika. Wiślanie w siódmym niebie! Wyniki meczów z 13-14 maja

Tomasz Bochenek
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
25. kolejka grupy zachodniej małopolskiej IV ligi rozpoczęła się od meczu w Giebułtowie. Czwarta w tabeli Jutrzenka wyraźnie - bo 3:0 - pokonała wicelidera, Cracovię II. Rezerwy "Pasów" oddaliły się więc od wygrania całych rozgrywek, a w dalszej perspektywie - awansu.

Po zwycięstwo w lidze pędzą Wiślanie Jaśkowice, którzy po koncertowej grze w I połowie pokonali tym razem Pcimiankę - 5:1. Dodatkowo, zespół trenera Wojciecha Ankowskiego zwiększył przewagę nad Hutnikiem. Nowohucki zespół tylko zremisował z Unią Oświęcim, co i tak jest zresztą niezłym osiągnięciem, zważywszy na fakt, że do 86 minuty przegrywał 0:2.

IV liga, grupa zachodnia - 25. kolejka

Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 3:0 (1:0). Bramki: 1:0 Balawender 32, 2:0 Bizoń 57, 3:0 Tabak 65.

Hutnik Kraków - Unia Oświęcim 2:2 (0:2). Bramki: 0:1 Pluta 9, 0:2 Dudzic 20 karny, 1:2 Sobala 86, 2:2 Serafin 90+4.

Wiślanie Jaśkowice - Pcimianka 5:1 (3:0). Bramki: 1:0 Kuliszewski 2, 2:0 Wcisło 14, 3:0 Szwajdych 40, 4:0 Szwajdych 57, 4:1 Dąbrowa 82, 5:1 Galos 88.

Michałowianka - Skawinka 2:1 (1:1). Bramki: 0:1 Kuźba 18, 1:1 Wilk 26 karny, 2:1 Michalski 59.

Wiślanka Grabie - Sosnowianka 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 Kalicki 23.

Beskid Andrychów - Dalin Myślenice 2:0 (0:0). Bramki: 1:0 Kmiecik 88, 2:0 Koim 90+2.

Iskra Klecza - Orzeł Piaski Wielkie 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 Ostrowski 50.

Proszowianka - TS Węgrzce 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 Witko 63, 1:1 Pachowicz 85.