18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak smakuje region

SMOL
Wczoraj tarnowianie smakowali się w pączkach pochodzących z różnych cukierni. Fot. TOPOL
Wczoraj tarnowianie smakowali się w pączkach pochodzących z różnych cukierni. Fot. TOPOL
Wizytówką naszych okolic są wyroby mięsne. Stało się tak, że tę branżę reprezentują w głównej mierze dwa prężnie działające przedsiębiorstwa, których marka znana jest w kraju a także poza jego granicami.

Wczoraj tarnowianie smakowali się w pączkach pochodzących z różnych cukierni. Fot. TOPOL

KULINARIA. Bogactwo naszego regionu ma swoje źródło w smaku. Teza ta wydaje się być niepodważalna biorąc pod uwagę to, czym raczą nas rodzimi przedsiębiorcy

Jednym z nich jest powstały w 1990 roku w Wadowicach Górnych między Mielcem a Tarnowem Zakład Mięsny Dobrowolscy. Niepowtarzalny smak wyrobów gwarantuje mięso zwierząt pochodzących z ekologicznie czystych terenów Podkarpacia. Natomiast nad bezpieczeństwem żywności stały nadzór prowadzi Inspektorat Weterynaryjny, co dodatkowo podnosi jakość oferowanego przez Dobrowolskich produktu.

Prawdziwymi rarytasami okazują się być tradycyjne wędzonki wieprzowe oraz drobiowe. Kolejnym przedstawicielem branży mięsnej w naszym regionie jest Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego "Taurus", specjalizujące się w produkcji wyrobów tradycyjnych z zastosowaniem starych, sprawdzonych technologii. Klienci szczególnie doceniają tzw. swojskie wyroby.

W sumie "Taurus" oferuje 80 asortymentów wędlin i 15 asortymentów wyrobów garmażeryjnych, wśród nich takie przysmaki jak: Szynka Swojska Pilzneńska, Szynka Biesiadna Pilzneńska oraz Kiełbasa Swojska Pilzneńska. Smak naszego regionu reprezentowany przez ,,Taurus" docenili także mieszkańcy państw Unii Europejskiej w Austrii, Anglii, Irlandii, Niemczech i Norwegii.

Czym jednak byłaby wędlina bez dodatków? Pomyślał o tym zapewne Marek Roleski i w 1972 roku założył przedsiębiorstwo rodzinne, które uczyniło z niego polskiego króla musztardy. Dzięki operatywności właściciela, firma jako pierwsza będącą w prywatnych rękach uzyskała koncesję na produkcję majonezu, przełamując tym samym monopol przedsiębiorstw państwowych. Z biegiem lat Roleski rozwijał swoją ofertę o sosy majonezowe, ketchupy i musztardy. Co ciekawe firma posiada wśród wielu certyfikatów jeden szczególny - Certyfikat AQAP, kwalifikujący Firmę jako dostawcę NATO.

Niepowtarzalny smak regionu gwarantuje także firma Contimax produkująca delikatesowe przetwory ze śledzia, łososia oraz makreli. Jej specjalnością oraz przysmakiem poszukiwanym przez wielu są sosy oraz zalewy smakowe do ryb. Wśród produktów firmy Contimax znaleźć można także marynaty ze śledzia, filety śledziowe w sosach i olejach, sałatki rybne oraz owoce morza.

Jednym z liderów rynku, nie tylko w naszym regionie jest także Zakład Mleczarski Mlek-Bog, który z marką handlową serów BOGONI niema konkurencji, jeżeli chodzi o tego typu produkt w sprzedaży w Polsce a także za granicą. Sery przekąskowe w różnych smakach, dania gotowe na serwatce, sery panierowane mrożone nie mają sobie równych "broniąc" się na rynku swoją specyfiką związaną ze smakiem, jakością, różnorodnym wykorzystaniem.

Nasz region to nie tylko wędliny, przetwory z ryb czy też sery. Wieloletnią tradycją może się poszczycić "Klich" Piekarnia - Cukiernia powstała w maju 1939 roku. Nieprzerwanie poprzez okres wojny, trudne czasy komunizmu firmie udało się utrzymać na rynku.

Piekarnia "Klich" za główny cel obrała najwyższą jakość sprzedawanych produktów dostosowując się do bieżących potrzeb rynkowych, będąc obecnie nowoczesnym zakładem łączącym tradycje (receptury rodzinne) z nowoczesnością (automatyka produkcji). To właśnie za jakość klienci cenią tę firmę, dając temu wyraz codziennymi zakupami.
Przeciwwagą dla "Klicha" jest piekarnia ANKA. Bułek, które znajdziemy w tej piekarni próżno szukać u konkurencji. Dietetyczne bułki z ziarnami, bułki z pestkami dyni, przypiekanej serem, bądź też bułki grillowej o jedynym w swoim rodzaju zapachu grilla - tym i nie tylko tym raczy piekarnia swoich klientów, których nie brakuje, o czym świadczy fakt, że mieszkańcy wolą wybrać właśnie produkty z Piekarni ANKA spośród konkurencyjnych piekarni z naszego regionu.

Region tarnowski i jego okolice to nie tylko dobre jedzenie, ale też i baza lokalowa, gdzie można dobrze zjeść i zatrzymać się w trakcie podróży. Popularny wśród turystów jest Hotel Cristal Park umiejscowiony w historycznej przemysłowej dzielnicy Tarnowa - Mościcach, na terenach sportowo - rekreacyjnych.

Jego doskonałe położenie (niemal tuż obok znajdują się: baseny, korty tenisowe, hala widowiskowo - sportowa, boiska sportowe, kino a także sala konferencyjno-widowiskowa na 600 osób) skazało ten hotel na sukces. Na 180 gości czeka 100 pokoi jedno i dwuosobowych z łazienkami, TV-sat, telefonami oraz sauna, hydromasaż, jaskinia solna z soli z Morza Martwego.

Hotel dysponuje także świetną w opinii wielu restauracją serwującą śniadania w formie bufetu szwedzkiego oraz znakomite dania kuchni polskiej i międzynarodowej.

Dobrą lokalizację posiada również Hotel Tarnovia. W centrum miasta, niedaleko od Starówki, w pobliżu dworca kolejowego i autobusowego - te atuty doceniają hotelowi goście, którzy mają do dyspozycji między innymi: sale konferencyjne, bar, Fitness Club czy salon gier.

Nie bez znaczenia jest też fakt, iż Hotel Tarnovia jako pierwszy hotel w Tarnowie otrzymał certyfikat "Przyjazny rowerom". Jest to gwarancja bezpiecznego miejsca parkingu dla rowerów, w hotelu dostępny jest także podstawowy zestaw narzędzi do naprawy rowerów we własnym zakresie, apteczka rowerzysty, a także mapa ścieżek rowerowych i ciekawych dla rowerzystów miejsc w naszej okolicy.

Michał Gniadek

[email protected]

Przynieś ciekawe przepisy

Dziś wraz z wydrukowanym"Dziennikiem Polskim" nasi Czytelnicy otrzymują dodatek tematyczny "Smaki Regionu". Wydanie kolejnego dodatku zaplanowaliśmy za kilka tygodni. Czekamy na przepisy regionalnych potraw, które będziemy mogli zamieścić w następnym wydaniu "Smaków Regionu". Przepisy można dostarczyć osobiście lub przesłać na adres biura reklam i ogłoszeń "Dziennika Polskiego" w Tarnowie, ul. Legionów 2/1 (róg Wałowej), 33-100 Tarnów. Wśród osób, które dostarczą najciekawsze przepisy regionalnych potraw, rozlosujemy upominki. (SMOL)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski