Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jakie będą wydarzenia towarzyszące festiwalowi muzyki współczesnej Sacrum Profanum 2023

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
Spółdzielnia Muzyczna
Spółdzielnia Muzyczna Materiały prasowe
Podczas tegorocznej edycji Sacrum Profanum posłuchamy gwiazd muzyki współczesnej: Matsa Gustafssona, Nielsa Rønsholdta, czy Mary Halvorson. W paśmie wydarzeń towarzyszących festiwalowi pojawi się projekt Spółdzielni Muzycznej "PLAYGROUND: call for collaborations", warsztatowe spotkania z dźwiękiem prowadzone przez Jędrzeja Siwka, a także jubileuszowy koncert Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.

Polacy piją i palą coraz mniej

od 16 lat

8 września 2023
PLAYGROUND 2023: call for collaborations
Miejsce: Teatr KTO
Godzina: 19.30

Spółdzielnia Muzyczna po raz kolejny realizuje swój autorski projekt "PLAYGROUND: call for collaborations", zapraszając do współpracy młodych kompozytorów i kompozytorki. Proces współtworzenia zaowocuje powstaniem nowych utworów, dla których punktem wyjścia będą koncepty, założenia i zarysy formalno-brzmieniowe przedstawione przez Szymona Wieczorka, Lenę Michajłów i Huberta Gabriela Żmudzkiego.

Dopełnieniem koncertu będzie zamówiona przez Spółdzielnię Muzyczną kompozycja Żanety Rydzewskiej, pełniącej rolę tegorocznej playgroundowej tutorki. "Insatiability" to utwór, który powstał z inspiracji powieścią "Nienasycenie" Stanisława Ignacego Witkiewicza, jej nieokreśloną tęsknotą za wielkimi przeżyciami i nieustannym poczuciem niespełnienia.

24 września 2023
Eksperymentuj! Praktyczne spotkanie z dźwiękiem prowadzone przez Jędrzeja Siwka
Miejsce: Pałac Potockich
Godzina: 12–14

Do udziału w warsztatach Eksperymentuj! organizatorzy zapraszają osoby, które mają w sobie ciekawość; nie trzeba być muzykiem/muzyczką, artystką/artystą dźwiękowym, aby wziąć udział w spotkaniach. Wszyscy są mile widziani, niezależnie od poziomu (muzycznego) zaawansowania.

Zajęcia zostały przygotowane w taki sposób, aby każda osoba czuła się swobodnie i odnalazła swój rytm w pracy twórczej z dostępnymi przedmiotami. Osoby zainteresowane elektroakustyką mogą zgłębiać relacje między instrumentami akustycznymi a przetworzonymi przez elektroniczne efekty. Będzie dostępne również akwarium wypełnione wodą i hydrofonem do wodnych eksperymentów z dźwiękiem. Oprócz tego do dyspozycji uczestników będą syntezatory, semi-modularne urządzenia i grooveboxy.

Na miejscu będzie dostępny wielokanałowy mikser – to zaproszenie wystosowane do osób, które chcą dołączyć z własnym instrumentem i poeksperymentować np. z efektami elektronicznymi. Jako bonus będzie można skorzystać z profesjonalnej biblioteki sampli instrumentów symfonicznych stosowanej przez kompozytorów muzyki filmowej.

20 października 2023
Koncert 50-lecia Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej w Krakowie
Miejsce: Sala Koncertowa im. Krystyny Moszumańskiej-Nazar, Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie
Godzina: 19

Koncert 50-lecia Studia Muzyki Elektroakustycznej AMKP w Krakowie jest częściowo powrotem do historii pierwszego polskiego ośrodka akademickiego muzyki elektronicznej, ale także prezentacją najnowszych kompozycji obecnego zespołu SME. Usłyszymy utwory Barbary Zawadzkiej, Bogusława Schaeffera i Józefa Rychlika, ale też Magdaleny Długosz, Marka Chołoniewskiego, Mateusza Bienia czy Piotra Peszata.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Jakie będą wydarzenia towarzyszące festiwalowi muzyki współczesnej Sacrum Profanum 2023 - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski