Jednostronny hit kolejki

II LIGA SIATKAREK. Lider tabeli Ekstrim Gorlice gładko poradził sobie z dotychczasowych wiceliderem Tomasovią. Z wygranej - nad Developresem - cieszyła się też ekipa z Tarnowa. Ekstrim Gorlice - Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:0 (25:21, 25:13, 25:13)

Ekstrim: Mokrzycka, Warchoł, Stojek, Pytel, Leszek, Grzelak, Bąkowska (libero) oraz Silczuk, Jasionowicz, Pabis.

Gorliczanki po raz kolejny obroniły prowadzenie w tabeli. W sobotę we własnej hali wręcz zdeklasowały Tomasovię. W pierwszym secie walka była jeszcze w miarę wyrównana, ale dwa kolejne, wygrane do 13, mówią same za siebie. MVP meczu wybrana została środkowa gospodyń, Alicja Leszek.

- Stałem z boku i zastanawiałem się, co się dzieje - uśmiecha się trener Ekstrimu Grzegorz Silczuk. - Spodziewaliśmy się trudnego spotkania, a zwyciężyliśmy gładko. To było jeden z naszych najlepszych meczów w sezonie. Wykorzystaliśmy to, co ostatnio było naszą mocną stroną, czyli dobra współpraca bloku i obrony. Do tego znakomicie wychodziły nam kontry, mieliśmy w nich 80-procentową skuteczność.

(ART)

Developres Rzeszów - PKCH PWSZ Jedynka Tarnów 1:3 (25:22, 22:25, 22:25, 24:26)

PKCH PWSZ: Lipińska, Podlasek, Sobczak, Dyrek, Styrkowiec, Brzezińska, Zemełka (libero) oraz Ruszel, Pfeifer, Lewandowska, Wyroba, Torbusińska.

Tarnowianki znów rozegrały bardzo dobre spotkanie i po raz drugi w tym sezonie pokonały rzeszowski zespół. Podopieczne trenera Leszka Kędryny nie załamały się porażką w pierwszym secie.

- Pewności dziewczętom dodało ostatnie zwycięstwo nad wiceliderem tabeli Tomasovią Tomaszów Lubelski. Uwierzyły w siebie i w tym meczu grała nie tylko "szóstka" na boisku. "Żyła" meczem cała ławka - powiedział trener Kędryna.

W drugim i trzecim secie tarnowianki zagrały bardzo dobrze na przyjęciu, nie myliły się na zagrywce.W końcówkach setów decydujące punkty zdobywała Ewelina Dyrek. W najbardziej zaciętej, czwartej, partii cenne punkty zdobywała wybrana MVP meczu Sabina Pod-lasek. Dzielnie w ataku sekundo-wała jej Agnieszka Brzezińska. Skutecznymi blokami zatrzymywała rywalki Adrianna Sobczak. Kropkę nad "i" skutecznym atakiem ze skrzydła postawiła Agnieszka Brzezińska.