Jedyna taka impreza sportowa w Polsce

Jedyna taka impreza sportowa w Polsce

Jerzy Filipiuk

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Jedyna taka impreza sportowa w Polsce
1/11
przejdź do galerii
Na terenie zespołu szpitalno-parkowego w Kobierzynie odbył się XVI mityng lekkoatletyczny, zorganizowany przez Szpital Specjalistyczny im. dr Józefa Babińskiego w Krakowie i Fundację Pomocy Chorym Psychicznie im. Tomasza Deca.
W konkurencjach biegowych i rzutowych oraz przeciąganiu liny wzięli udział pacjenci szpitala oraz podopieczni z domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej.

Mityng był jednym z wydarzeń XVI Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością”. Jest jedyną tego typu imprezą sportową w Polsce. Co roku bierze w nim udział około 300 osób.

Dzięki wspierających mityng sponsorom wszyscy jego uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzcy poszczególnych konkurencji - medale. Zespół organizatorów zawodów jak zwykle wsparło liczne grono wolontariuszy, głównie studentów.

Zawody mają nie tylko wymiar sportowy, ale i terapeutyczny. Pozwalają na pokonywanie własnych ograniczeń i słabości, odrywają od monotonii życia szpitalnego, stwarzają okazje do zespołowego działania, dają poczucie smaku rywalizacji i zadowolenia ze zwycięstwa.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo