Juniorzy z Krakowa bez medalu w Bułgarii

ART
WIOŚLARSTWO. Dwoje zawodników w finałowych biegach - to dorobek krakowskich wioślarzy w mistrzostwach świata juniorów, które rozegrane zostały w Płowdiwie.

W męskich jedynkach o medal walczył pochodzący spod Wawelu Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa). Zawodnik mający w tym sezonie na koncie brązowy krążek mistrzostw Europy, w decydującym wyścigu zajął 5. miejsce. Długo płynął na 3. pozycji, zajmował ją na 500 metrów przed metą, ale w końcówce więcej sił zachowali rywale i go wyprzedzili (do podium stracił 5,55 s). Kolejną szansę będzie mieć za rok, bowiem także wystartuje jeszcze wśród juniorów.

W finale dwójek podwójnych popłynęli Dominik Czaja (AZS AWF Kraków) i Patryk Syposz (AZS Politechnika Wrocław). Finiszowali na ostatnim, 6. miejscu, ze stratą prawie 8 sekund do podium. Niemal od samego początku płynęli na końcu stawki, a walkę o 5. lokatę przegrali z Belgami o 0,06 s. Syposz kończy wiek juniora, Czaja zostaje w tej kategorii, więc prawdopodobnie za rok krakowianin będzie wiosłował z innym zawodnikiem.

Inne reprezentantki AZS AWF Kraków zadowolić się musiały startem w finałach B. Piąta w nim była, czyli zajęła łącznie 11. miejsce, brązowa medalistka mistrzostw Europy Katarzyna Wełna. Wyżej uplasowała się polska czwórka bez sterniczki, która uległa tylko Brytyjkom (0,46 s) i sklasyfikowana została na 8. pozycji. W składzie tej osady były podwawelskie wioślarki Julia Styła i Maria Wierzbowska.