Juve gromi

(FIL)
Włochy. Łukasz Skorupski rozegrał drugi mecz w Romie. Jego zespół przegrał w Genui 0:1. 23-letniego Polaka w 83 minucie pokonał lobem Giannis Fetfatzidis.

Nasz rodak popisał się kilkoma udanymi interwencjami, kapitalnie broniąc m.in. strzał Emanuela Calaio, ale skapitulował po zagraniu Fetfatzidisa, który wykorzystał błędy Leandro Castana i Radji Nainggolana.

Udinese zremisowało u siebie z Sampdorią 3:3. Trzy gole dla gospodarzy zdobył - w swym pożegnalnym meczu w karierze 37-letni Antonio Di Natale. Ostatniego po fatalnym błędzie Pawła Wszołka, który wszedł na boisko dopiero w 83 minucie. Juventus rozgromił na własnym boisku Cagliari 3:0. Jako pierwszy zespół w historii Serie A zdobył ponad 100 punktów (102). Po tytuł sięgnął po raz trzeci z rzędu. "Tuttosport" podał, że trener Antonio Conte przedłużył kontrakt z turyńskim klubem.

Wyniki
Udinese - Sampdoria 3:3 (2:1), Di Natale 26, 32, 88 - Okaka 10, Eder 53, Soriano 55; Catania - Atalanta 2:1 (0:0), Lodi 65, Bergessio 90 k. - Kone 80; Genoa - Roma 1:0 (0:0), Fetfatzidi 83; Juventus - Cagliari 3:0 (3:0), Pirlo 9, Llorente 15, Marchisio 40. Po zamknięciu numeru pozostałe mecze.