Już w niedzielę XI Półmaraton Marzanny

Małgorzata Stuch
Rekreacja. Prawie 3000 osób wystartuje w biegu na dystansie 21,1 km. XI Krakowski Półmaraton Marzanny rozpocznie się w niedzielę o godz. 11 z linii startu na Błoniach.

Półmaraton Marzanny to najstarsza z imprez organizowanych przez Krakowski Klub Biegacza „Dystans”. Cieszy się coraz większym powodzeniem – w 2004 roku bieg ukończyło 209 osób, dziesiątą edycję

(24 marca 2013 r.) prawie dziesięć razy więcej.

Rekordy trasy zostały ustanowione rok temu w marcu. Wycliffe Kipkorir Biwot z Kenii biegł 1:05:29, najszybsza kobieta Koteryna Karmanenko z Ukrainy pokonała dystans z czasem 1:16:30. Od trzech lat Krakowski Półmaraton Marzanny rozpoczyna się i kończy na Błoniach. Przed wbiegnięciem na metę uczestnicy wykonują półtora okrążenia, jednak pozostała część trasy prowadzi bulwarami wiślanymi, przez kładkę Bernatka, okrąża Wawel i zapuszcza się w historyczną część Starego Miasta (m.in. ulice Kanonicza, Senacka oraz Poselska).

Ci, którzy chcą pobiec w biegu – jeszcze mają taką szansę. Można zarejestrować się w biurze zawodów (ul. Piastowska 26) w sobotę w godz. 14–21 oraz 23 marca (w dniu startu) w godz. 7–10.15. Opłata startowa wynosi 140 złotych.

Kierowcom przypominamy, że na trasie biegu wystąpią utrudnienia w ruchu. Informację o nich oraz o biegu znajdziecie na www.PolmaratonMarzanny.pl i na Facebooku.