Kajakarstwo górskie. Bezbłędni mistrzowie

Na torze w Krakowie rozegrane zostały mistrzostwa Polski w slalomie. W trzech przypadkach tytuły pozostały w tych samych rękach.

Bardzo pewnie kolejne złoto zdobył w C-1 Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz). W C-2 swój prymat potwierdzili Piotr Szczepański i Marcin Pochwała (KKK Kraków), którzy jako jedyni w finale mieli bezbłędny przejazd.

To było kluczowe, bo choć Andrzej i Filip Brzezińscy (AZS AWF Kraków) mieli lepszy czas, to 2 punkty (sekundy) karne za dotknięcie bramki sprawiły, że nie przełamali hegemonii rywali. Ta sama mistrzyni jest w C-1 kobiet - Justyna Janczy (Spływ Sromowce Wyżne).

W K-1 mężczyzn broniący złota Michał Pasiut (AZS AWF) odpadł w półfinale. W finale całe podium zajęli zawodnicy, którzy wywalczyli wiosną miejsce w kadrze, a najlepszy okazał się szczawniczanin Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz). Lepszy czas uzyskał sądeczanin Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa), ale miał 2 pkt karne i był 3.

W K-1 kobiet tytuł odzyskała olimpijka Natalia Pacierpnik (KKK Kraków), detronizując Joannę Polaczyk-Mędoń (Zawisza, 4. miejsce).

Wyniki
Mężczyźni - K-1: 1. Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz), 2. Maciej Okręglak (Start Nowy Sącz), 3. Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa).
C-1: 1. Grzegorz Hedwig (Start), 2. Przemysław Nowak (LKK Drzewica), 3. Kacper Gondek (Start).
C-2: 1. Piotr Szczepański i Marcin Pochwała (KKK Kraków), 2. Filip i Andrzej Brzezińscy, 3. Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak (wszyscy AZS AWF Kraków).
Kobiety - K-1: 1. Natalia Pacierpnik (KKK), 2. Klaudia Zwolińska, 3. Sara Ćwik (obie Start).
C-1: 1. Justyna Janczy (Spływ Sromowce Wyżne), 2. Aleksandra Stach (KKK), 3. Sara Ćwik (Start).