Kamil Kamiński znów wylądował w Balicach

Kamil Kamiński znów wylądował w Balicach

Grzegorz Skowron

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Zmiany personalne. Kamil Kamiński, kiedyś prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków - Balice, od wczoraj jest szefem rady nadzorczej spółki zarządzającej podkrakowskim lotniskiem.
Kamil Kamiński

Kamil Kamiński ©fot. Marcin Makówka

Nowy przewodniczący RN MPL Kraków - Balice był prezesem tej spółki w latach 2005-2007. Nie miał wtedy żadnego doświadczenia w branży lotniczej ani w zarządzaniu spółkami. Wcześniej był bliskim współpracownikiem posła Zbigniewa Ziobry oraz wicedyrektorem biura małopolskiego sejmiku. Gdy obejmował stanowisko prezesa jednej z najważniejszych spółek w regionie, miał 27 lat.

Teraz Kamil Kamiński do niej wraca. Pokieruje radą nadzorczą, której podlega obecny prezes Jan Pamuła. A ten nieraz mówiąc o swoich sukcesach zwracał uwagę na błędy poprzedników dotyczące m.in. prowadzenia inwestycji i braku strategicznych działań w zakresie rozwoju lotniska.


Wczorajsze obrady RN MPL Kraków - Balice trwały kilka godzin. Nie doszło do odwołania Jana Pamuły. To nie jest niespodzianką. Z nieoficjalnych przecieków wynikało, że prezes utrzyma stanowisko, bo kuria metropolitalna opowiadała się za tym, by Jan Pamuła zarządzał lotniskiem do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się pod koniec lipca.

Za to przesądzony był los wiceprezesa ds. inwestycji Łukasza Strutyńskiego, który trafił do Balic z rekomendacji PSL. Do jego odwołania również nie doszło, ale Strutyński sam podał się do dymisji. - Będzie pełnił dotychczasowe obowiązki do 8 marca - informuje Urszula Podraza, rzeczniczka MPL. Jutro zostanie ogłoszony konkurs na nowego wiceprezesa, a 9 marca ponownie zbierze się RN i wtedy będzie znane nazwisko następcy Łukasza Strutyńskiego.

Wczorajsze spotkanie rady przyniosło także decyzje o wyborze przewodniczącego samej rady. Już od dłuższego czasu znany był jej skład, a więc i powrót do Balic Kamila Kamińskiego, ale dopiero wczoraj członkowie wybrali spośród siebie tego najważniejszego. Przypomnijmy, że pod koniec roku Kamil Kamiński został wiceprezesem ds. korporacyjnych w spółce Tauron Polska Energia.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Kamil Kamiński znów wylądował w Balicach

Gizmo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

No to znowu krakowskie lotnisko poleci w dół, a miało być tak pięknie.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Kamil Kamiński znów wylądował w Balicach

zbyszek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

podobno kk z kolegą wykupili cały zapas w krk.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo