Kierowca krakowskiego MPK uratował życie mężczyźnie

Kierowca krakowskiego MPK uratował życie mężczyźnie

Zdjęcie autora materiału
Arkadiusz Maciejowski

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Stanisław Jóźwik, kierowca krakowskiego MPK
1/5
przejdź do galerii

Stanisław Jóźwik, kierowca krakowskiego MPK ©Fot. MPK Kraków

"Taki kierowca to skarb! Stanisław Jóźwik, kierowca autobusu MPK SA w Krakowie po raz kolejny ratował życie innej osobie" - informuje MPK na facebooku.
Wczoraj (17 lipca) ok. 12.45 prowadząc autobus linii nr 105 zauważył na przystanku dla wysiadających Dworzec Główny Zachód leżącego w kałuży krwi mężczyznę. Natychmiast zatrzymał autobus, aby udzielić mu pierwszej pomocy. Skontaktował się także z dyspozytorami i poprosił o jak najszybsze wezwanie na miejsce karetki pogotowania. Jak sam przyznał sytuacja wyglądała początkowo na bardzo poważną, bo leżący mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia. Okazało się na szczęście, że mężczyzna żyje, miał jednak poważnie rozciętą głowę.

CZYTAJ TAKŻE: Absurd w Krakowie. Zmienili... układ przycisków w biletomatach. Pasażerowie się mylą- Pan Stanisław korzystając z apteczki, w które są wyposażone autobusy, natychmiast opatrzył rannemu głowę i poczekał na przyjazd karetki pogotowania. Potem oczywiście kierowca MPK kontynuował pracę na linii nr 105. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Stanisław Jóźwik podczas pracy na linii nr 232 na przystanku Prusy Szkoła w kierunku Goszczy udzielił pierwszej pomocy rowerzyście, który stracił przytomność, nie oddychał i doszło u niego do zatrzymania krążenia. Kierowca MPK, wraz z dwoma innymi osobami prowadził resuscytację nieprzerwanie do chwili przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, co uratowało rowerzyście życie - podkreślają w MPK.

ZOBACZ KONIECZNIE:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


WIDEO: Barometr Bartusia. Piękna twarz polskiego kapitalizmu

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo