Klasa A - gr. III

STM
Łukovia Łukowa - Olesno 4-2 (0-0)

1-0 Rzeszutko 47, 2-0 Frączek 50, 2-1 Foder 60, 3-1 A. Długoń 80, 3-2 Foder 81, 4-2 Frączek 87. Sędziował: A. Leś z Brzeska. Żółte kartki: Hajduk, Zych - Ziemian, Marzec. Widzów 100.
Łukovia: Lisak - Buwaj, Zych, Jurek (66 L. Schab) - Frączek, Rzeszutko, Hajduk, Czosnyka, Głódź (46 I. Długoń) - A. Długoń, Wałaszek (66 P. Długoń).
Olesno: Kucharski - Pochroń, Garbacz, Żurek (35 Kuta) - Miodowski (68 Ostrowski), Ziemian, Kądzielawa, Buzon, Bzduła (63 Nowicki) - Foder, Marzec.
Młody zespół z Olesna postawił wysoko poprzeczkę faworyzowanym gospodarzom. W pierwszej połowie mimo znacznej przewagi, Łukovia nie potrafiła udokumentować jej strzeleniem gola. Po uderzeniach z dystansu Czosnyki i Hajduka udanie interweniował Kucharski, natomiast główka Wałaszka była minimalnie niecelna. Goście nastawieni na grę z kontry praktycznie tylko raz zagrozili bramce gospodarzy, gdy w 42 min po rzucie rożnym, w zamieszaniu podbramkowym bliski szczęścia był Marzec. Druga część pojedynku rozpoczęła się od dwóch ewidentnych błędów bramkarza Olesna, który nie opanował piłki po dośrodkowaniach I. Długonia, a ze skutecznymi dobitkami pospieszyli Rzeszutko i Frączek. Te sytuacje nie zraziły przyjezdnych, którzy w 60 min po centrze Miodowskiego i główce Fodera uzyskali kontaktowego gola. Później ponownie na boisku dominowali gospodarze, a idealnych okazji bramkowych nie potrafili wykorzystać kolejno A. Długoń, Hajduk i Frączek. Wreszcie w 80 min po dośrodkowaniu z prawej strony P. Długonia, jeden z obrońców Olesna "skiksował", a z prezentu skorzystał A. Długoń podwyższając prowadzenie. Odpowiedź rywali była natychmiastowa, gdyż już chwilę później Foder wykorzystał zderzenie w polu karnym bramkarza z obrońcami i z 15 m umieścił piłkę w pustej bramce. Ostatnie słowa należało jednak do Łukovii. W 87 min po rzucie rożnym nieco zagapili się obrońcy gości i nie pilnowany Frączek z najbliższej odległości ustalił wynik meczu. JarosŁaw Boduch
Łęgovia Łęg Tarnowski - Iskra Tarnów 1-1 (1-1)
1-0 Duź 29, 1-1 Kozioł 45. Sędziował: P. Norek z Bochni. Żółte kartki: Warzała, M. Skrabacz, Kubacki - Szpunar. Widzów 50.
Łęgovia: Niziołek - Kania, Pilarczyk, Englart - Sztorc (75 D. Skowron), Ł. Skowron, G. Kowalczyk (70 A. Skrabacz), M. Skrabacz, Warzała - Duź, Banek (46 Kubacki).
Iskra: Michałek - Pałach, Szpunar, Sikora - Malec (75 Witek), M. Gajda (60 Cierpich), D. Mruk, R. Gajda, W. Mruk - Kozioł, Z. Krzemiński.
Bardzo udanie rozpoczęli rewanżową rundę piłkarze Łęgovii, remisując z dotychczasowym wiceliderem tabeli. Patrząc na przebieg tego spotkania, podział punktów uznać należy za jak najbardziej sprawiedliwy. Już w pierwszym kwadransie oba zespoły miały po dwie okazje do zdobycia bramki. Zarówno jednak strzały: Warzały i M. Skrabacza, jak i przymiarki Kozioła i D. Mruka mijały bramkę. Przez kolejne blisko piętnaście minut na boisku nie działo się zbyt wiele ciekawego. W 29 min padła jednak bramka dla Łęgovii. G. Kowalczyk ładnie obsłużył w polu karnym Duzia, a ten wbiegł między dwóch obrońców Iskry i strzałem z 5 m nie dał szans Michałkowi. Minutę później mogło być 1-1, ale Z. Krzemiński główkował tuż obok słupka. Wynik do przerwy - i jak się później okazało całego meczu - ustalony został w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po złym wybiciu piłki przez miejscowych obrońców, Z. Krzemiński z lewej strony boiska zacentrował wzdłuż bramki, a Kozioł dopełnił jedynie formalności. W pierwszej akcji po zmianie stron (46 min), Łęgovia mogła odzyskać prowadzenie, ale będący 14 m przed bramką G. Kowalczyk nie trafił czysto w piłkę. W 59 min gospodarze mieli jeszcze jedną okazję do strzelenia bramki; po rzucie wolnym Ł. Skowrona, Warzała główkował jednak w boczną siatkę. Iskra najdogodniejszą sytuację do wywiezienia z Łęgu Tarnowskiego trzech punktów miała w 76 min, kiedy to po strzale Pałacha piłka trafiła w słupek. (STM)
W pozostałych meczach:**Olimpia Zabawa - Nadwiślanka Wola Rogowska 2-7 (1-3), S. Baran 5, Piątek 81 - Skrzyński 10, 23, 90, Janeczek 56, 63, Tracz 3, Kurowski 75; Radłovia Radłów - Szarwark 4-2 (0-1), P. Kijak 46, 48, 72, J. Cnota 65 - Kozaczka 1, Niewola 83; Unia Les-Drób Niedomice - Unia Gorzyce 3-0 (2-0), Cegielski 20, Michał Bogacz 32, Zahora 70. Spotkanie: Brzezówka - Orzeł Lisia Góra zostało przełożone na 17 maja. Mecz: Powiśle Bolesław - Polan II Żabno** został przerwany w 43 min (przy stanie 0-1) z powodu czynnego znieważenia sędziego przez jednego z zawodników Powiśla.