Opatkowianka - Orzeł Myślenice 1-4 (1-2)

0-1 Żak 8, 0-2 Lech 15, 1-2 M. Dulemba 26, 1-3 Żak 72, 1-4 Mistarz 84.

Opatkowianka: P. Piskorz - Mędrecki, Zalas, Ślusarek, Szarek - Lenda, Latocha (75 K. Piskorz), Flak, Mizera (70 Szewczyk) - M. Dulemba, Zamojdzik.

Orzeł: Pajka, Cichoń, Bała, Mikołajczyk, Lesiński - Żak (81 Moryc), B. Łętocha (46 Kański), Ostrowski, Ślusarz - Święch (74 P. Łętocha), Lech (53 Mistarz).

W piątej minucie do wydawało się straconej piłki dobiegł Ostrowski, dograł na drugą stronę do Święcha, a ten wrzucił w pole karne. Odbita na jedenastym metrze piłka znalazła adresata, a nadbiegający Żak kropnął mocno lewą nogą i piłka znalazła się w siatce. Po kwadransie gry Bała zagrał z własnej połowy do Lecha, a ten w sytuacji sam na sam uprzedził bramkarza i strzelił do pustej bramki. W 26 minucie M.Dulemba posłał piłkę w samo okienko zdobywając ślicznego kontaktowego gola. Druga połowa przebiegała pod dyktando Orła, chociaż Opatkowianka stworzyła sobie kilka sytuacji. Kiedy gospodarze coraz częściej zagrażali bramce Orła sygnał do ataku dał Żak, który wykorzystał podanie Mistarza i będąc sam na sam z bramkarzem strzelił trzecią bramkę. Wynik ustalił Mistarz, który po akcji w polu karnym posłał piłkę do pustej bramki. Opatkowianka zagrała bez pięciu podstawowych zawodników i ich brak był ogromnie widoczny.~ (pan)

Tempo Rzeszotary - Skalnik Trzemeśnia 2-0 (0-0)

1-0 Lasek 55, 2-0 Gawęda 76. Sędziował Marian Banowski. Żólte kartki: Kozioł, M. Miśkiewicz, Sarga. Widzów 100.

Tempo: Chlistała - Przetocki, M. Miskiewicz, Marcin Sikora, Gawor (75 Bała) - Lasek, Sarga (80 Kurowski), Łysak, Kozioł - T. Burda (60 Gawęda), Podsiadło.

Skalnik: Rydz - J. Szydlak, Klimas, D. Kaczmarczyk, Skałka980 Piątek) - J. Makselon, Ujejski (46 Gzyl), S. Makselon (65 Chlebicki), T. Szydlak (55 Młynarczyk) - Jaśkowiec, P. Kaczmarczyk.

Mecz miał jednostronny przebieg, młoda drużyna z Trzemeśni rzadko zagrażała bramce Tempa. Z kolei miejscowi długo walili głową w mur i dopiero po przerwie udało się rozpracować przeciwnika.

Do przerwy najgroźniej pod bramką Rydza było po strzałach z dystansu Podsiadły oraz Laska, piłka na śliskiej murawie dostawała poślizgu i sprawiała problemy bramkarzowi. Dużym refleksem Rydz popisał się w 37 min gdy po strzale Laska i rykoszecie od głowy jednego z obrońców efektowną robinsonadą wybił piłkę na rzut rożny.

Paradoksalnie pierwsza bramka padła po błędzie Rydza, który wychodząc na 10 m zbyt krótko wybił piłkę wprost na nogę Laska. Zawodnik Tempa natychmiast strzelił do opuszczonej bramki, a po drodze znakomicie zachował się Podsiadło, który stojąc przed bramką, nie robiąc ruchu przepuścił piłkę pomiędzy nogami, a ta wtoczyła się do siatki. Dopiero po stracie bramki goście zagrali bardziej odważnie i nawet wywalczyli trzy rzuty rożne. Z kolei miejscowi podwyższyli wynik. Podsiadło dośrodkował na dalszy słupek, a Gawęda z niemal z zerowego kąta strzałem z powietrza zaskoczył Rydza. W 80 min najlepsza okazja dla Skalnika; z rzutu wolnego ładnie uderzył Jaśkowiec trafiając w słupek w okolicach jej spojenia z poprzeczką. Tempo za sprawą Laska zdobyła jeszcze trzeciego gola, ale sędzia dopatrzył się spalonego. (DAR)

Dziekanovia - Rokita Kornatka 0-0

Sędziował Piotr Nowak (Wieliczka). Żółte kartki: Bergel, Nowak, Błaszczyk. Widzów 120

Dziecanovia: Polus -Stasiak, Nowak, Bergel, Wrona - Gacek (76 Wandas), Maśko, Wojnarowski, Błaszczyk, Waligóra - Oberwan.

Rokita: Kornio - A.Kania, Wyroba, Mistarz, W.Leśniak - Popielak, Kaletka (73 D.Piwowarczyk), A.Piwowarczyk, Ścibor - Jania (86 Dudzik), Żuławiński (70 D.Kania).

W innych meczach: Wicher Stróża - Sęp Droginia 0-3, Zielonka Wrząsowice - Szczebel Lubień 3-2, Krakus Swoszowice - Pasternik Ochojno 3-0, Clavia Świątniki Górne - LKS Rudnik 4-1.

1. Krakus 8 21 31-12

2. Orzeł 8 21 20-8

3. Sęp 8 19 16-4

4. Rokita 8 15 16-14

5. Pasternik 8 14 15-11

6. Tempo 8 13 17-16

7. Opatkowianka 8 12 19-24

8. Zielonka 8 9 13-21