Klasa A, grupa V Myślenice

PAN
Łukasz Dulemba (przy piłce) zdobył zwycięską bramkę dla Opatkowianki Fot. Michał Klag
OPATKOWIANKA - WRZOSY OSIECZANY 2-1 (1-1)

1-0 Gałka 35, 1-1 Kęsek 43, 2-1 Ł. Dulemba 75 (karny).

Opatkowianka: Pachel - Zajma, Zalas, Gąsior, Król - Szczypta, Rozpędzik, Ł. Dulemba, Flak (75 Kujacz) - Lenda (60 Galus), Gałka.

Wrzosy: Kiebzak - K. Zięba, P. Zięba, Hodurek (80 Pachacz), Klimas - Kaczmarczyk (75 Cichoń), Rykała, Skałka, Piwowarczyk (60 Cegielski) - Kęsek, Jaśkowiec.

Dla piłkarzy Opatkowianki było to drugie zwycięstwo w tym sezonie i to odniesione ze zdecydowanie wyżej notowanym rywalem. - Bardzo obawiałem się tego meczu, bo wystąpiliśmy bez kilku podstawowych zawodników, a w bramce musiał stanąć junior - mówił po meczu grający trener Opatkowianki Marek Zalas. Piłkarsko na pewno ekipa z Osieczan prezentowała się lepiej, ale gospodarze zebrali nagrodę za ogromną ambicję i determinację w grze. W 35 minucie akcję lewą stroną boiska przeprowadził Flak, dograł wzdłuż bramki do Gałki, który nie dał szans Kiebzakowi. Goście rzucili się do ataków i tuz przed przerwą Kęsek doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron trwała zacięta walka o zwycięską bramkę. Kilka okazji mieli goście, ale Pachel w brance spisywał się rewelacyjnie mając wsparcie trójki rutynowanych defensorów. Na kwadrans przed zakończeniem meczu ładnym atakiem popisał się Rozpędzik, który minąwszy dwóch zawodników, dogrywał do Gałki, a lot piłki przeciął ręką jeden z graczy beniaminka. Arbiter ukarał gości rzutem karnym, którego pewnym wykonawcą okazał się Ł. Dulemba.

(PAN)

Rudnik - Tempo Rzeszotary 1-1 (0-0)

1-0 Klimczyk 55, 1-1 Podsiadło 85. Sędziował Mateusz Czerwień. Żółte kartki: Gatlik, Klimczyk - Sarga, Przetocki, Miśkiewicz. Widzów 50.

Rudnik: Dynur - Judasz, Gatlik, Zajda, Marek - Listwan, Klimczyk, Śmiłek (64 Szlachetka), Gancarczyk - Filipek (70 Cebula), Chmielik (61 Szczurek).

Tempo: Kotaś - Bała (70 Miśkiewicz), Gągol, Gawęda (65 Kozioł), Przetocki - Lasek, Sułkowski (60 Kurowski) Sarga, Matoga (85 Gawor) - T. Burda Podsiadło.

Ozdobą tego meczu były dwie piękne bramki. Miejscowi byli lepsi, stworzyli więcej okazji bramkowych, ale ostatecznie musieli zadowolić się remisem.

Goście ustawieni za podwójną gardą wybijali z uderzenia składnie grających gospodarzy. Piłkarze Rudnika nie potrafiąc zbliżyć się do bramki Kotasia, próbowali początkowo strzelać z dystansu. Najlepsza okazja przed przerwą była z rzutu wolnego po faulu Sargi na Filipku. Z 18 m kąśliwie uderzył Klimczyk, Kotaś odbił piłkę przed siebie, a dobijający Gancarczyk z 2 m nie potrafił pokonać bramkarza (obrona nogą). Goście odpowiedzieli także strzałem z wolnego; w 45 min bliski szczęścia był Gawęda.

W 55 min miejscowi dopięli swego. W polu karnym z piłka ładnie obrócił się Klimczyk i kapitalnym strzałem w przeciwległy róg zdobył gola (piłka odbiła się odspojenia słupka z poprzeczką). Pięć minut później powinno być po meczu. Zabawa w obronie stoperów i bramkarza omal nie zakończyła się tragicznie dla gości, gdyż piłka spadła po nogi Chmielika, a ten popisał się potężnym wolejem, po którym zatrzepotała poprzeczka. W końcówce goście zagrali trochę lepiej i zostali nagrodzeni. Z lewej strony boiska z ponad 25 m Podsiadło popisał się fantastycznym strzałem z wolnego, po którym piłka ku zaskoczeniu Dynura wylądowała w siatce (strzał ala Cristiano Ronaldo). (DAR)

W innych meczach:

Skalnik Trzemeśnia - Clavia Świątniki Górne 0-2 (0-2), Małuch, A. Tylek; Pasternik Ochojno - Wicher Stróża 4-2 (1-1), dla Pasternika: B. Sarga 2, M. Sarga, Sikora; Krakus Swoszowice - Zielonka Wrząsowice 1-0 (0-0), Kaczor; Dziecanovia - Iskra Brzączowice 4-0 (4-0), S. Łyżczarz 2, R. Łyżczarz , Wojnarowski; Rokita Kornatka - Topór Tenczyn 5-2 (1-0), Wyroba 2, Budzowski, A. Piwowarczyk, D. Piwowarczyk - Juszcza, Flaga.

1. Rokita 11 25 34-13

2. Pasternik 11 24 25-8

3. Tempo 11 21 22-15

4. Zielonka 11 18 27-25

5. Clavia 11 17 19-15

6. Dziecanovia 11 17 21-17

7. Wrzosy 11 17 16-13

8. Krakus 11 17 18-21