Clavia Świątniki Górne - Pasternik Ochojno 1:4 (1:1)

Bramki: Żak - Stypuła 2, Grudzień, Sikora.

Clavia: Marcin Tylek - D. Burda, Mateusz Tylek, Nazarewicz, Mrowca, Koza, Żak, A. Burda, K. Burda, Goczał, Pitala.

Pasternik: Papież - Nikolin, Dyna, M. Sarga II, Stachura, Szymski, Bijak, Grudzień (85 Chudy), Stypuła, Sikora, Zając (32 M. Sarga I).

Zanim rozpoczęły się derby gminy Świątniki Górne, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego, w wieku 28 lat, Pawła Nogiecia, który reprezentował barwy trzech lokalnych klubów: Krakusa Swoszowice, Wróblowianki Kraków i Zielonki Wrząsowice. Piłkarze z Ochojna grali też z czarnymi opaskami.

W pierwszej połowie przeważał Pasternik, ale z wielu okazji bramkowych goście wykorzystali tylko jedną. Tuż przed przerwą miejscowi doprowadzili do remisu. Po zmianie stron gracze z Ochojna wprawdzie prezentowali się słabiej, ale znacznie poprawili skuteczność, zdobywając trzy bramki. Gospodarze mieli szansę, aby zmniejszyć rozmiary porażki, ale nie wykorzystali rzutu karnego. W ten sposób pracę w Pasterniku Paweł Matera, który zastąpił Grzegorza Ostapczuka, rozpoczął od zwycięstwa.

(pan)

W innych meczach: Iskra Głogoczów - Tempo Rzeszotary 0:3 (0:2), Podsiadło, Pasionek, Kaczor; Wrzosy Osieczany - Iskra Brzączowice 3:0 (1:0), Chlebicki 2, Marchiński; Wróblowianka - Rudnik 0:1 (0:1), Chmielik; Skalnik Trzemeśnia - Sęp Droginia 0:1 (0:1), Jędrzejak; Zielonka Wrząsowice - Orzeł Nowa Wieś 0:3 (0:2), Błaszczak, Kosałka, Tomczyk; Topór Tenczyn - Mogilany 1:0 (0:0).

1.   Rudnik   10   26   24-7

2.   Tempo   10   22   21-6

3.   Wrzosy   10   22   27-15

4.   Mogilany   10   16   26-14

5.   Skalnik   10   15   18-18

Orzeł   10   15   18-18

7.   Clavia   10   15   21-26

8.   Zielonka   10   14   17-16