Klasa A, Oświęcim: Derby kęckiej gminy dla Hejnału, który w Łękach wypunktował Sołę

Jerzy Zaborski
Jerzy Zaborski
Waldemar Kliś i jego koledzy z Hejnału Kęty nie oszczędzili w Łękach miejscowej Soły
Waldemar Kliś i jego koledzy z Hejnału Kęty nie oszczędzili w Łękach miejscowej Soły Fot. Jerzy Zaborski
Udostępnij:
W ostatniej serii jesieni oświęcimskiej klasy A najciekawiej zapowiadały się derby kęckiej gminy. Tymczasem miały one dość jednostronny przebieg, pod dyktando Hejnału. Podobnie zaprezentowali się inni faworyci rozgrywek, czyli Zatorzanka i Rajsko, którzy odprawili rywali z pokaźnym bagażem goli.

Derby kęckiej gminy miały dość jednostronny przebieg. Gospodarze, którzy jeszcze w poprzednim sezonie występowali w okręgówce, łatwo dali się zdominować.

Na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. Po strzale z wolnego Śleziaka, Daniel Dusik odbił piłkę, więc do siatki wpakował ją Sitarz.

Później Oczkowski w polu karnym przejął piłkę, popisując się uderzeniem po koźle, więc bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję.

Po dośrodkowaniu Klisia z rzutu rożnego, głową do siatki trafił Jakub Januszyk. Kiedy jeszcze przed przerwą Ryłko zamienił na gola podanie od Sitarza, stało się jasne, że jedyną niewiadomą meczu są rozmiary wygranej kęczan.

Soła Łęki – Hejnał Kęty 2:5 (0:4)
Bramki:
0:1 Sitarz 17, 0:2 Oczkowski 24, 0:3 J. Januszyk 38, 0:4 Ryłko 40, 1:4 Zygmunt 56, 1:5 Chrapkiewicz 58, 2:5 Karnas 61.

Soła: Daniel Dusik – Pawlusiak, Damian Dusik, Kobylański, Handzlik (46 Grabania) – Zarzycki, Zygmunt, Grunwald, Krawczyk 40 Jawor) – Matejko, Karnas.

Hejnał: Szymański – Lach, Śleziak, J. Januszyk, Karpiński (46 Borak) – Kowalski (60 Sobecki), Oczkowski (82 Korzonkiewicz), Kliś, Sitarz (46 Jaromin) - Ryłko, Chrapkiewicz.

Sędziował: Bartłomiej Noga (Wadowice).

Żółte kartki:
Kobylański, Matejko, Jawor, Damian Dusik – Oczkowski.

Widzów: 100.

Inne mecze:

Solavia Grojec – Orzeł Witkowice 0:1, Strumień Polanka Wielka – Bobrek 3:2, Górnik Brzeszcze – Zgoda Malec 5:2, Rajsko – Zabrzanka 7:0, Gorzów – Zatorzanka Zator 0:5, Przeciszovia - Skawa Podolsze 2:0.

TABELKA JESIENI:

1. Zatorzanka..............13.......35............40-10
2. Rajsko....................13.......34..............42-8
3. Hejnał....................13........30.............41-16
4. Bobrek...................13.......23.............40-19
5. Strumień................13........21............29-21
6. Górnik...................13.........21............25-20
7. Przeciszovia...........13.........16............21-28
8. Soła.......................13........15.............30-33
9. Orzeł......................13........15.............16-35
10. Skawa..................13........13..............20-36
11. Solavia.................13........12..............28-35
12. Zgoda..................13........11...............20-33
13. Zaborzanka...........13.......11...............14-38
14. Gorzów.................13........6................16-50

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Klasa A, Oświęcim: Derby kęckiej gminy dla Hejnału, który w Łękach wypunktował Sołę - Gazeta Krakowska

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie