Gród Grodzisko - Sokół Przytkowice 0-1 (0-0)

0-1 Skowronek 69.
Żółte kartki: Bobik, Porębski, Dziedzic, Śmiech - Kolber, Bednarczyk. Widzów 200.
Gród: Folga - Porębski (75 Kluska), Śmiech, Panek, Harańczyk (46 Bobik) - Dziedzic, Czopek, Szewczyk, Kajfasz - Stybak, Stanek (75 Kluska).
Sokół: K. Żak - Gwiżdż, Kościalniak, M. Żak (51 Bednarczyk), Paśnik - Targosz, Klita (70 Smajek), Skowronek, Tylka - Kolber (80 Rymbuch), Monica.
Skromne zwycięstwo wystarczyło, by lider zwiększył swoją przewagę w tabeli do 5 punktów. Na boisku beniaminka w Grodzisko łatwo jednak o zwycięstwo nie było. Do 69 min mecz był wyrównany, choć oczywiście goście lepiej prezentowali się pod względem piłkarskim. Mieli w tym czasie co prawda kilka okazji, ale niezbyt groźnych. Gospodarze od pierwszych minut prowadzili otwartą grę. Często strzelali (Harańczyk, Kajfasz czy Dziedzic), ale świetnie w bramce Sokoła spisywał się Żak.
W 69 min fatalny błąd popełnił bramkarz Grodu Folga, który wypuścił piłkę z ręki. Padła ona łupem Romana Skowronka, który nie zmarnował okazji. W końcówce było bardzo nerwowo. Wprawdzie przytkowiczanie mieli dwie stuprocentowe okazje (Monica i Bednarczyk) na podwyższenie, ale gol nie padł. Miejscowi mogli wyrównać w 80 min, kiedy Stybak strzelał mocno zza pola karnego, ale Żak po raz kolejny popisał się bramkarską paradą.
(GM)
Chełm Stryszów - Żarek Stronie 0-0
Sędziował: Sławomir Śmiech (Myślenice). Żółte kartki: P. Piętoń - Mlak dwie, Bartyzel, M. Odrowąż II. Czerwona kartka: Mlak 55. Widzów 300.
Chełm: J. Kwartnik - Wróbel, T. Żmija, P. Piętoń, R. Piętoń - Moćko (74 A. Kurowski), Z. Żmija, Ł. Kwartnik (65 Stawowy), Makówka (80 Doktor) - Pilch, W. Kurowski (70 M. Kurowski).
Żarek: Mazur - Bartyzel, M. Odrowąż I, Tatara, Stanowski (75 Wójcik) - Mlak, Gębala, M. Odrowąż II, Skrzypek - Janiczak, Ł. Odrowąż.
Pierwsze od dwóch lat derby gminy Stryszów, tym razem w A klasie, były niezłym widowiskiem, ale zabrakło goli. W pierwszej połowie optyczną przewagę posiadali gospodarze, którzy częściej znajdowali się w posiadaniu piłki, częściej też atakowali. W 25 min już wydawało się, że obejmą prowadzenie, lecz po silnym uderzeniu Makówki piłka odbiła się od poprzeczki. Później Moćko i Pilch dwukrotnie byli sam na sam z bramkarzem Stronia, ale ten drugi był górą.
Goście starali się grać długie piłki do napastnika Janiczaka, który jednak miał we wczorajszym meczu kilku opiekunów i niewiele mógł zdziałać. Dopiero w końcówce pierwszej części stronianie przeprowadzili groźną akcję, ale J. Kwartnik nie dał się zaskoczyć.
W II połowie już zdecydowanie uwidoczniła się przewaga stryszowian. Zwłaszcza od 55 min, kiedy sędzia pokazał czerwoną kartkę Mlakowi i odtąd stronianie grali w osłabieniu. Gospodarze nie znaleźli jednak sposobu na mądrze i skutecznie grającą defensywę Żarka. Strzelali głównie z drugiej linii, a to było zbyt mało na pokonanie beniaminka.
(GM)
Dąb Paszkówka - Borowik Bachowice 0-1 (0-1)
0-1 Witkowski 30.
Żółte kartki: Sroka, Wilk, G. Feluś - Rąpel dwie, Galus, Świerguła, Banaś, Żmuda. Czerwona kartka: Kąkol 68. Widzów 200.
Dąb: Meres - Morek, Warmuz (46 Żurek), G. Feluś, Graca - Sroka (70 Pyrek), Galos, Pilch (60 Wyroba), Smajek, K. Feluś.
Borowik: Sobala - Świerguła (50 Żmuda), Przytuła, Rąpel, Banaś - Kąkol (89 Kajfasz), Witkowski, Kusior (88 Michalski), Ciemiera - Galus (780 Suski), Kania.
Piłkarze z Bachowic udowodnili wczoraj, że nie przypadkiem od początku sezonu zajmują czołowe miejsca w tabeli. Wczoraj wygrali w Paszkówce, choć najbardziej sprawiedliwym wynikiem byłyby remis. Przez pierwsze 30 min na boisku dominowali gospodarze, którzy byli nieskuteczni. W 20 min po strzale Smajka z 20 metrów piłka odbiła się od słupka, zaś K. Feluś przegrał starcie sam na sam z bramkarzem Borowika.
W 30 min goście w zasadzie po raz pierwszy zagrozili bramce miejscowych i od razu zdobyli gola. Po centrze Ciemiery Witkowski z bliska pokonał Meresa.
W II połowie bachowiczanie nastawili się na obronę prowadzenia, przeprowadzając tylko co jakiś czas kontrataki. Choć od 68 min grali w osłabieniu utrzymali korzystny rezultat. Za to gospodarze mogą mówić o prawdziwym pechu. W 65 min po uderzeniu Smajka piłka odbiła się od słupka, a 5 min później Galos ostemplował poprzeczkę. Wreszcie w 80 min Smajek już strzelił do siatki, ale sędzia uznał, że gol padł ze spalonego i go nie uznał. Do samego końca gospodarze usilnie próbowali przynajmniej doprowadzić do remisu, ale wynik już się nie zmienił.
(GM)
Leskowiec Rzyki - Jubilat Izdebnik 3-3 (2-2)
0-1 Klimczyk 7, 0-2 Jaworski 15, 1-2 Zieliński 35, 2-2 A. Cibor 41, 3-2 Króliczek 50, 3-3 Jaworski 85.
Żółte kartki: Króliczek, Balon - Oremus, M. Łabędź.
Leskowiec: Madej - T. Młocek, Ł. Kowala, Łysoń - Z. Cibor, P. Kowala (75 M. Kowala), A. Cibor, Króliczek, Pytel - Balon, Zieliński (55 Misiek)
Jubilat: Woźniak - Szewczyk, Turek, Gołąb, Szczurek - J. Łabędź, Jaworski, Ziaja, Oremus - Klimczyk, M. Łabędź.
Już kwadransie Jubilat prowadził 2-0. W 7 min Szewczyk dośrodkował z rzutu wolnego na główkę Klimczyka, który z bliska pokonał bramkarza Leskowca. W 15 min Oremus dokładnie dośrodkował z rzutu rożnego do Jaworskiego, który podwyższył. W 20 min mogło być już 3-0, ale po uderzeniu Jaworskiego piłka odbiła się od poprzeczki. 5 min później Jubilat egzekwował karnego; Oremus strzelił co prawda gola, ale sędzia nakazał powtórzenie karnego. Powtórka była już niecelna.
Zgodnie ze starym piłkarskim powiedzeniem zmarnowane okazje zemściły się na izdebniczanach. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali bowiem wyrównać, a w 50 min Króliczek zapewnił Leskowcowi prowadzenie. Dopiero w końcówce Jaworski uratował remis dla swojej drużyny.
(GM)
Lachy Lachowice - Wisła Łączany 1-3 (1-1)
0-1 Maślona 15, 1-1 Kachel karny 30, 1-2 Wawro 50, 1-3 Maślona 70.
Sędziował: Jerzy Widlarz (Wadowice. Żółte kartki: Prochownik - Janiczek, Rafał Wawro dwie. Czerwona kartka: R. Wawro 66. Widzów 100.
Lachy: Pająk - Bąk, Brożena, Dudziak, Sz. Chorąży - Kołacz, Prochownik, M. Chorąży, K. Chorąży - Gach (60 Lasik), Sumera.
Wisła: Starowicz - Kutermak, Kąs, Tyrybon, B. Janiczak (52 Suślik) - Robert Wawro, Rafał Wawro, Maślona (87 Bryła), D. Janiczek - Szydłowski, M. Wawro (72 G. Kutermak)
- Drużyna jest wprzebudowie. Tylko trzech zawodników to doświadczeni gracze, pozostali to młodzieżowcy. Zpowodu problemów kadrowych grają u____nas nawet 15-latkowie - mówi Krzysztof Chorąży z Lachów.
To tłumaczy dlaczego piłkarze z Lachowic grają tak słabo. Wczoraj nie sprostali na własnym boisku Wiśle z Łączan. Młody lachowicki zespół przez cały mecz starał się nawiązywać rywalizację, jednak pod względem fizycznym i technicznym ustępował rutyniarzom z Łączan. Do przerwy był remis. W drugiej połowie goście, choć od 66 min grali w "dziesiątkę" (po czerwonej kartce dla Wawry), zdołali przypieczętować zwycięstwo. Lachowiczanie nie byli w stanie im w żaden sposób zagrozić.
(GM)
Astra Spytkowice - Kalwarianka 2-2 (1-1)
1-0 Wołek 15, 1-1 Rymek 44 karny, 1-2 Rymek, 2-2 Księżopolski 90.
Astra: K. Szarek - Kuciel, Księżarczyk, Kwarciak, P. Szarek - Mazur, Księżopolski, Piwowarczyk (60 Panek), Wołek - Warzecha, Folga.
Kalwarianka: Janiczak - Bączek, K. Oleksy, Szerc, Jurek (35 Rymek) - Bartoszek, A. Basista, R. Basista, Sobczuk (80 Palacz) - M. Oleksy (60 Frączek), Hobrzyk.
Dla grającej w osłabionym składzie Astry remis jest olbrzymim sukcesem. Z kolei dla "meblarzy" remis jest fatalny wynik, tym bardziej, że drugą bramkę stracili w ostatniej minucie.
Trener kalwarian był po mecz wściekły na decyzję arbitra z ostatniej minuty, który podyktował karnego dla gospodarzy. - Sędzia główny stał 3metry od piłki inie widział dotknięcia piłki ręką przez naszego zawodnika, ale boczny, który był 30 metrów dalej widział i____podyktowano karnego. To skandal, bo żadnej ręki nie było! Po takich kuriozalnych decyzjach człowiek zaczyna mieć już dość piłki - mówił Krzysztof Barcik.
(GM)
W ostatnim meczu: Czarni Koziniec - Leńczanka Leńcze 1-2 (1-2): Rupa 38 - Dudek 30, Bogacz 34.