Klątwa „Szarotek” trwa, znów porażka z Cracovią [ZDJĘCIA]

Andrzej Stanowski
Comarch Cracovia - TatrySki Podhale Nowy Targ
Comarch Cracovia - TatrySki Podhale Nowy Targ Fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Po raz 17. z rzędu hokeiści TatrySki Podhale Nowy Targ przegrali z „Pasami”! We wtorek mecz odbył się na lodowisku w Krakowie.

Przez pierwsze kilka minut zdecydowaną przewagę miały „Szarotki”, grały agresywnie, wysoko atakowały gospodarzy. Goście wypracowali kilka świetnych okazji, ale „Pasy” ratował Rafał Radziszewski, raz w sukurs przyszedł mu słupek. Ale wystarczył szkolny błąd w obronie i Petr Sinagl wyprowadził „Pasy” na prowadzenie. Potem gra się wyrównała, krążek znalazł się po raz drugi w bramce „Szarotek”, po analizie wideo arbiter orzekł, że Krystian Dziubiński uderzył go zbyt wysoko uniesionym kijem.

Na początku 2. tercji krakowianie wykorzystali grę w przewadze i Maciej Kruczek z bliska posłał krążek do siatki. Ale goście nie rezygnowali i Łotysz Elvijs Biezais z dobitki zdobył kontaktowego gola. W tej tercji więcej okazji miała jednak Cracovia, co udokumentowała golem Krystiana Dziubińskiego. Kropkę nad i postawiły „Pasy” w 52 min po golu Tomasa Sykory.

Comarch Cracovia – TatrySki Podhale 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Bramki:
1:0 Sinagl 9, 2:0 Kruczek (Dziubiński, D. Kapica) 22, 2:1 Biezais (Gruszka) 27, 3:1 Dziubiński, D. Kapica) 38, 4:1 Kalus (Sykora, Novajovsky) 52.
Sędziował Krzysztof Kozłowski (Katowice). Kary: 8 – 22 min, w tym 10 min dla Odrobnego za niesportowe zachowanie. Widzów: 900.
Cracovia: Radziszewski – Novajovsky, Zib, Sykora, Sinagl, Kalus – Noworyta, Rompkowski, Drzewiecki, Bryniczka, Urbanowicz – Kruczek, Wajda, Damian Kapica, Dziubiński, Da Costa – Dąbkowski, Dutka, Domogała, Zygmunt, Paczkowski
Podhale: Odrobny – Jaśkiewcz, Tomasik, Wielkiewicz, Zapała, Kolusz – Samarin, Sulka, Biezais, Ogorodnikow, Gruszka – Piechnarczik, Kamil Kapica, Mateusz Michalski, Neupauer, Różański – Wójs, Mrugała, Przemysław Michalski, Kondraszow, Svitac.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Ekspert o losowaniu MŚ: Polska najsłabsza w grupie?