"Koguty" oskubane z marzeń

FIL
Tottenham Hotspur - Manchester City od 3-0 do 3-4!

Emocje i niespodzianki w pucharowych meczach

W środku tygodnia na zagranicznych boiskach piłkarskich odbyło się wiele spotkań pucharowych i jedno ligowe. O meczach w Niemczech piszemy osobno, poniżej wieści z innych boisk...
   Niesamowity przebieg miał powtórzony mecz IV rundy Pucharu Anglii, w którym Tottenham Hotspur przegrał na własnym stadionie z Manchesterem City 3-4. Goście w pierwszej połowie stracili trzy gole, a tuż przed przerwą jeszcze pomocnika Bartona, ukaranego czerwoną kartką. W Premiership nie wygrali od 12 kolejek, ale w pucharowym meczu w Londynie dokonali piłkarskiego cudu, strzelając w drugiej połowie - mimo gry w "dziesiątkę" - aż 4 gole, oskubując popularne "Koguty" z marzeń o dalszej grze w Pucharze Anglii (Tottenham zdobył to trofeum aż 9 razy).
   Z marzeniami o zdobyciu Pucharu Holandii rozstał się też zespół Andrzeja Niedzielana NEC Nijmegen, który w ćwierćfinale tych rozgrywek przegrał na wyjeździe rzutami karnymi z II-ligową Spartą Rotterdam 2-3. Jego los podzielili także faworyci pucharowych zmagań, PSV Eindhoven i Feyenoord Rotterdam.
   Oto komplet wyników:
   IV runda Pucharu Anglii (powtórki): Tottenham Hotspur - Manchester City 3-4 (3-0), King 2, Keane 19, Ziege 43 - Distin 48, Bosvelt 61, Right-Phillips 80, Macken 90, czerwona kartka: Barton (MC) 45; Fulham - Everton po dogrywce 2-1 (1-1, 0-0), Inamoto 57, Malbranque 102 - Jeffers 90; Colchester - Coventry 3-1 (2-1), Vine 12, 43 i 57 - Joachim 25, czerwona kartka: Davenport (Coventry). Mecz Telford - Millwall został przełożony na 10 lutego z powodu zalanej murawy.
   Półfinał Pucharu Hiszpanii: Real Madryt - Sevilla 2-0 (0-0), Solari 56, Raul 76. Rewanż 11 lutego. Wczoraj późnym wieczorem odbył się drugi półfinał Deportivo Alaves - Real Saragossa.
   Półfinał Pucharu Włoch: Juventus - Inter Mediolan 2-2 (1-2), Di Vaio 7 i 70 - Adriano 3 i 34. Rewanż 12 lutego. Wczoraj późnym wieczorem rozegrany został drugi półfinał AC Milan - Lazio Rzym.
   Półfinały Pucharu Ligi Francuskiej: St Etienne - Sochaux po dogrywce 2-3 (2-2, 2-1), Carteron 18, Compan 22 - Oruma 60 i 103, Mathieu 40; Nantes - Auxerre 0-0, karne 5-4. Finał odbędzie się 17 kwietnia na Stade de France w Saint-Denis.
   I liga francuska: Montpellier - Olympique Marsylia 0-1 (0-0), Drogba 65. Dzięki wygranej OM awansował na szóste miejsce w tabeli.
   Ćwierćfinały Pucharu Holandii: PSV Eindhoven - NAC Breda 0-1 (0-1), Boukhari; FC Utrecht - Heracles Almelo 3-2 (1-1), van der Bergh 30, van der Haar 60, Tanghe 81; Twente Enschede - Feyenoord po dogrywce 3-1, Sparta Rotterdam - NEC Nijmegen 0-0, karne 3-2.