Mateusz Pietras
Olav Kooij najszybszy na sprinterskim czwartym etapie Tour de Pologne
Olav Kooij najszybszy na sprinterskim czwartym etapie Tour de Pologne PAP/KRZYSZTOF SWIDERSKI
Holender Olav Kooij ( Jumbo-Visma) najlepszym sprinterem podczas czwartego etapu Tour de Pologne. W ubiegłym roku również był najszybszy. Drugie miejsce dla Marijna van den Berga (EF Education-Easy Post). Natomiast na trzecim miejscu uplasował się Matteo Moschetti (Q36.5). Kolarze rywalizowali na trasie liczącej 199 km. Start rozpoczął w Strzelinie natomiast ostateczne rozstrzygnięcia miały miejsce na opolskiej mecie. Etap faworyzował istnych sprinterów, którzy mogli się popisać nieprzeciętnymi umiejętnościami. Liderem po czwartym etapie pozostał Słoweniec Matej Mohorić (Bahrain Victorious), który w niedzielę przegrał nieznacznie z trzecim zawodnikiem klasyfikacji generalnej Rafałem Majką (UAE Team Emirates). Wiceliderem Portugalczyk Juan Almeida (UAE Team Emirates). Jutro górski etap w Pszczynie. Natomiast ostateczne rozstrzygnięcia poznamy na mecie w Bielsko-Białęj.

Nasz Patronat

Niezawodność faworyta z Holandii

Kolarz grupy Jumbo-Visma Olav Kooij zwyciężył sprinterski czwarty etap 80. edycji Tour de Pologne. Holender najlepiej rozłożył siły i pokonał swoich rywali na finiszu z długą prostą. Drugie miejsce zajął rodak zwycięzcy Marijn van den Berg (EF Education-Easy Post), a trzeci Matteo Moschetti (Q36.5)

Od 15. kilometra najlepsi sprinterzy Touru jechali blisko siebie. Rywalizacja rozstrzygnęła się na finiszu. Przed startem świeżo upieczony triumfator nie ukrywał swoich oczekiwań wobec etapu rozpoczynającego się w Strzelinie, a kończącego się w Opolu.

To nie pierwsze zwycięstwo Kooija. W poprzednim roku również okazał się najlepszym sprinterem.

Najwyżej z Polaków Stanisław Aniołkowski z grupy Human Powered Health, który uplasował się na dwunastym miejscu.

Etapowy zwycięzca Tour de France na czele

Właścicielem żółtej koszulki lidera pozostał Słoweniec Tadej Mohorić (Jumbo-Visma). Kolarz dzierży także tytuł najlepiej punktującego zawodnika w Tourze. Pomimo czterdziestej lokaty na opolskiej mety pozostał liderem przed Portugalczykiem Juanem Almeidą (UAE Team Emirates) i Rafałem Majką (UAE Team Emirates). Tuż za podium znajduję się zwycięzcą TdP z 2018 roku Michał Kwiatkowski.

- Bardzo pomogli mi koledzy, dzięki czemu uniknąłem jakiś niepotrzebnych problemów i mogłem odpocząć przed jutrzejszym etapem, który na pewno będzie trudniejszy. W środę celuje w zwycięstwo - powiedział lider klasyfikacji generalnej Mohorić.

Jutro cykliści wyruszą na piąty etap Dookoła Polski ze startem w Pszczynie, a z metą w Bielsko-Białej. Środowy dzień będzie premiował kolarzy o predyspozycjach górskich. Trasa składać się będzie z wielu wzniesień.

Początek o godz. 11.50. Transmisja w TVP Sport.