Nasza Loteria

Kolędowanie na zimowym szlaku Muzyki Zaklętej w Drewnie

Marek Długopolski
W tym roku już po raz 14. spotkamy się na „Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie”
W tym roku już po raz 14. spotkamy się na „Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie” MOT
„Ta kolęda tak szara jak twe oczy, jak chmury brzeg/ Na podarek czeka wciąż z szarej chmury biały śnieg/ Śnieg zamieni w biel szarość, zada sobie serdeczny trud/ Zniknie pod nim lęk i żal, zniknie serca ból i chłód/ Li li laj, zniknie serca ból i chłód” - te piękne słowa z „Szarej kolędy” Wojciecha Młynarskiego wybrzmią w sobotę w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Witowie.

Z tymi niezwykłymi nutami rozpoczniemy również noworoczną podróż po uroczo pogmatwanych ścieżkach imponującego Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Muzyczny wędrowiec

Jest laureatem m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki, Festiwalu Twórczości „Korowód”, a także Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”.

- Kuba Blokesz, którego usłyszymy w Witowie, to niezwykły muzyczny wędrowiec. W drodze zawsze towarzyszy mu gitara - mówi Anna Franik, dyrektor artystyczny Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. I przypomina, że Kuba nie tylko doskonale gra, ale także śpiewa.

- Wspaniałym głosem potrafi również zahipnotyzować Marta Bujalska, a to, co ze swoich instrumentów potrafią wyczarować Mikołaj Kostka i Jasiek Kusek, wprost zachwyca - dodaje Anna Franik.

Czy rzeczywiście? Przekonają się o tym wszyscy, którzy do Witowa przybędą w sobotni wieczór o godzinie 17.30 (o godz. 17 rozpocznie się msza święta, a koncert będzie bezpośrednio po niej).
Oprócz „Szarej kolędy” Wojciecha Młynarskiego usłyszymy również „Boże Narodzenie” Karela Kryla, a także piękne utwory Jacka Kaczmarskiego.

W Witowie nie zabraknie również wspaniałych tradycyjnych kolęd i pastorałek. Jakżeż cudownie wybrzmią tutaj, w wyniesionej ponad doliną świątyni, „Tryumfy”, „Wśród nocnej ciszy”, czy „Bóg się rodzi”.

- Koncert będzie też świetną okazją do wspólnego kolędowania - zaznacza Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Nie tylko ołtarz

W świątyni z początku XX wieku warto zwrócić szczególną uwagę na piękny neogotycki ołtarz, dzieło firmy Ferdynanda Prinotha z St. Ulrich w Tyrolu. I można jeszcze dodać, że witraże pochodzą z 1937 roku, a dekoracja wnętrza jest dziełem Michała Gąsienicy Szostaka.

Witowskie kolędowanie otwiera już 14. edycję Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Organizatorem niezwykłego koncertu jest MOT, a współorganizatorem gmina Kościelisko, a także Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku. Wstęp wolny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Inwestycje w powiecie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski