Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny historyczny plan Krakowa z „Dziennikiem Polskim”

(PS)
Historia. Zbliżamy się do końca naszego cyklu prezentacji historycznych planów Krakowa ze zbiorów Muzeum Historycznego. Przed nami jeszcze tylko dwie publikacje.

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, które jest partnerem przedsięwzięcia, wydobyło ze swoich bogatych zbiorów najciekawsze kartograficzne wizerunki podwawelskiego grodu, od połowy XVII do połowy XX w. Wybrane zostały te przedstawienia, które prezentują miasto w ważnych dla niego momentach historii: podczas wojen, oblężeń, powstań narodowych, ale także w okresach szczególnego rozwoju gospodarczego czy kulturalnego.

Wczoraj otrzymali Państwo wydany w 1899 r. przez Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa plan w czterech językach (polskim, niemieckim, francuskim i angielskim). Na jego odwrocie zamieszczono rozkład widowni Teatru im. Juliusza Słowackiego i grobów na Wawelu.

Z kolei w czwartek 17 września w „Dzienniku” pojawi się pochodzący z 1920 r. „Najnowszy plan stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa wykonany na podstawie zestawienia Budownictwa Miejskiego m. Krakowa”. 24 września zaprezentujemy niemiecki plan urzędowy Regierungstadt Krakau z 1944 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski