Kołodziej na najniższym stopniu podium

(PIET)
Żużel . Krzysztof Kasprzak ze Stali Gorzów wygrał finał indywidualnych mistrzostw Polski na torze w Zielonej Górze. Trzeci był zawodnik „Jaskółek” Janusz Kołodziej.

To pierwszy tytuł w karierze Krzysztofa Kasprzaka, który w trakcie turnieju finałowego miał lepsze i gorsze momenty.

Wielki pech dopadł go w 15. biegu, gdy jadąc na prowadzeniu, przed Januszem Kołodziejem, zanotował defekt motocykla. Ostatecznie Kasprzak wystąpił w półfinale, natomiast w decydującej rozgrywce wykorzystał nieporozumienie leszczynian, uciekł do przodu i wygrał finał.

W zawodach bardzo dobrze spisywał się Janusz Kołodziej, który w turnieju głównym przegrał tylko z Piotrem Pawlickim. W finale słabo ruszył ze startu, na dystansie wykorzystał jednak błędy rywali i przyjechał na metę na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal.

Po upadku w 3. biegu rękę złamał Krzysztof Jabłoński.

Wyniki: 1. Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów) 10 pkt (1, 3, 3, d, 3), 2. Piotr Pawlicki ( Unia Leszno) 14 (3, 3, 3, 3, 2), 3. Janusz Kołodziej (Unia Tarnów) 14 (3, 2, 3, 3, 3), 4. Grzegorz Zengota (Unia L.) 10 (3, 3, 2, 1, 1), 5. Przemysław Pawlicki (Unia L.) 10 (3, 1, 3, 0, 3), 6. Bartosz Zmarzlik (Stal) 9 (2, 1, 1, 3, 2) ...10. Kacper Gomólski (Unia T.) 7 (2, 1, 1, 2, 1), 12. Krzysztof Buczkowski (Unia T.) 6 (2, 2, 1, 1, 0).
Półfinał: Zengota, Kasprzak, Przemysław Pawlicki, Zmarzlik.
Finał: Kasprzak, Piotr Pawlicki, Kołodziej, Zengota.