Komplet wygranych Adamierza

STM
PIŁKA NOŻNA. W sobotę, w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dąbrowie Tarnowskiej rozegrany został Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzieży Szkolnej i LZS.

Zawody organizowane przez Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Oleśnie zgromadziły na starcie młodzież z: Zalipia, Swarzowa, Brnia, Olesna, Adamierza, Ćwikowa oraz Pilczy Żelichowskiej. Osiem startujących w turnieju zespołów podzielonych zostało na dwie grupy, w których rywalizacja przebiegała systemem każdy z każdym.

Grupa I

WYNIKI: Swarzów - Pilcza Żelichowska 3-0, Agricola Breń - Olesno 2-2, Swarzów - Olesno 3-1, Pilcza Żelichowska - Agricola Breń 1-6, Swarzów - Agricola Breń 1-2, Pilcza Żelichowska - Olesno 8-5.

1. Agricola 3 7 10-4

2. Swarzów 3 6 7-3

3. Pilcza Ż. 3 3 9-14

4. Olesno 3 1 8-13

Grupa II

WYNIKI: Zalipie - Ćwików 5-3, Adamierz - Bloki Breń 4-1, Zalipie - Bloki Breń 5-8, Ćwików - Adamierz 1-5, Adamierz - Zalipie 9-7, Ćwików - Bloki Breń 4-2.

1. Adamierz 3 9 18-9

2. Bloki 3 3 11-13

3. Ćwików 3 3 8-12

4. Zalipie 3 3 17-20

Zwycięzcą turnieju okazał się zespół Adamierza, w finale pokonując 2-1 Agricolę Breń. Trzecia lokata w końcowej klasyfikacji przypadła natomiast w udziale piłkarzom Bloków Breń, którzy w pojedynku o to miejsce wygrali 4-1 ze Swarzowem. Najskuteczniejszym zawodnikiem sobotnich zawodów został Grzegorz Kaczówka z Zalipia, zdobywając 10 bramek. Zwycięski zespół Adamierza wystąpił w składzie: Dawid Dragan, Marcin Truchan, Dariusz Białas, Artur Giza, Tomasz Więcław, Zbigniew Łoś oraz Piotr Łoś. (STM)