Koncertowa gra i półfinał Radwańskiej

AGA
TENIS. Agnieszka Radwańska jest już w półfinale turnieju WTA w Miami (pula nagród 4,8 mln dol.). Krakowianka, rozstawiona z numerem "5", pokonała w ćwierćfinale Venus Williams 6-4, 6-1 w godzinę i 20 minut.

Agnieszka Radwańska ma powody do zadowolenia Fot. AP Photo/Lynne Sladky

Rywalką Radwańskiej w półfinale będzie zwyciężczyni meczu Wiktoria Azarenka - Marion Bartoli (spotkanie odbyło się w nocy polskiego czasu). To najlepszy wynik Agnieszki w historii jej dotychczasowych startów w Miami, szóstej co do ważności imprezy tenisowej na świecie, po Wielkim Szlemie i turnieju Masters.

W ostatnich dwóch latach krakowianka dochodziła tu do ćwierćfinałów. Radwańska i Williams zagrały bardzo dobre spotkanie, szczególnie mógł się podobać pierwszy set. Amerykanka, 5-krotna mistrzyni Wimbledonu i podwójna triumfatorka US Open, była liderka światowego rankingu, powraca do tenisa po siedmiu miesiącach przerwy. Z rywalizacji wyeliminowała ją autoimmunologiczna choroba - zespół Sjoegrena (objawiająca się m.in szybkim zmęczeniem). W rankingu WTA zajmuje dopiero 134. miejsce i żeby wystąpić w Miami, potrzebowała "dzikiej karty" od organizatorów.

Przed tym spotkaniem Radwańska i Williams grały ze sobą 6 razy, Polka triumfowała tylko raz w 2006 r. w turnieju w Luksemburgu (Venus miała wtedy kontuzję dłoni).

Tym razem w Miami Agnieszka pokonała Amerykankę w pięknym stylu, praktycznie cały czas kontrolując przebieg meczu i nadając ton rywalizacji. Krakowianka prezentowała się jak profesorka przy swojej słynniejszej i bardziej utytułowanej rywalce, która momentami była bezradna przy kapitalnych piłkach Agnieszki. Nasza tenisistka była odważna, agresywna, skuteczna, popełniała mniej niewymuszonych błędów od rywalki (7 przy 33 Venus), choć miała mniej piłek kończących (17 przy 26 Williams). Isia zaczęła znakomicie, od natychmiastowego przełamania i objęcia prowadzenia 2-0. Chwilę później mogło być już 3-1, ale Williams zdołała wyrównać. Przy stanie 5-3 Radwańska miała dwa setbole, ale rywalka zdołała zdobyć gema. Chwilę później krakowianka wykorzystała swoją szansę i zakończyła pierwszego seta dwoma asami serwisowymi. Drugi set przebiegał już całkowicie pod dyktando naszej tenisistki.

W innym meczu Karolina Woźniacka pokonała Serenę Williams 6-4, 6-4. Półfinałową rywalką Dunki będzie Maria Szarapowa.