Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kończą przebudowę al. 29 Listopada. Już niedługo nowa droga zostanie udostępniona kierowcom

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Wideo
od 16 lat
Do końca zbliżają się prace związane z rozbudową al. 29 Listopada na odcinku od ul. Woronicza do granicy Krakowa. Wykonawca intensyfikuje roboty, by zakończyć zadanie do 30 listopada i zgłosić do odbiorów. Zgodnie z planem, pozwolenie na użytkowanie powinno zostać wydane przed świętami Bożego Narodzenia. Już jednak wcześniej będzie można korzystać z odcinków przebudowanej infrastruktury.

- Do około połowy listopada zostaną udostępnione użytkownikom w całości ciągi piesze na odcinku od ul. Woronicza do ul. Powstańców. Do końca października ma się zakończyć przebudowa infrastruktury podziemnej w ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej i ul. Siewnej – tam, gdzie obecnie trwają prace budowlane. Druga z tych ulic powinna zostać otwarta do ruchu do 10 listopada - informują w Zarządzie Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Na przełomie października i listopada mają rozpocząć się prace bitumiczne na odcinku od ul. Chlebowej do ul. Powstańców. Do 10 listopada wykonawca deklaruje ułożenie tam przedostatniej, wiążącej warstwy asfaltu.

Z kolei do 15 listopada na podobnym etapie, a więc z warstwą wiążącą powinien być wybudowany odcinek od ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej do wiaduktu linii kolejowej nr 95.

- Warto też dodać, że sukcesywnie na całej inwestycji montowane są sygnalizatory świetlne, oświetlenie uliczne i pętle indukcyjne. Rozpoczęto także prace przygotowawcze związane z aranżacją zieleni. Nasadzenia 371 drzew i ok. 17 tys. krzewów mają się zakończyć w listopadzie - dodają w magistracie.

Z istotnych zmian w organizacji ruchu, które będą wprowadzane w najbliższych tygodniach, w drugim tygodniu listopada ruch pojazdów na skrzyżowaniu ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej i al. 29 Listopada zostanie przekierowany na jezdnię wschodnią.

Zgodnie z planem, wszystkie elementy rozbudowy al. 29 Listopada powinny się zakończyć do 30 listopada. Pozwolenie na użytkowanie powinno zostać wydane przed świętami Bożego Narodzenia.

Przygotowanie budowy trasy S7 z Krakowa do Myślenic napotyka na kolejne problemy.

Unieważniono ważny przetarg na przygotowanie budowy trasy S7...

Przypomnijmy, że prowadzona na zlecenie ZIM inwestycja polega na rozbudowie al. 29 Listopada na odcinku ok. 2,6 km od ul. Woronicza do granicy miasta poprzez poszerzenie jej do dwóch jezdni posiadających po dwa pasy ruchu, odcinkowo z dodatkowym pasem dla komunikacji zbiorowej. W ramach zadania powstaje 5,3 km ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych, 3,8 km buspasów, a tam gdzie to konieczne, ustawione zostaną ekrany akustyczne. Projekt przewiduje łącznie przebudowę i budowę aż 15 skrzyżowań z ulicami dochodzącymi do wylotówki na Warszawę. Przebudowane zostały dwa wiadukty kolejowe, a także infrastruktura techniczna.

- Po zakończeniu realizacji tej inwestycji, arteria wylotowa na północ będzie miała właściwe parametry techniczne, a zastosowane rozwiązania zminimalizują wpływ tej drogi na otoczenie. Poprawi się płynność ruchu, przez co skróci się czas podróży, zmniejszy się emisja hałasu i spalin. Sprawniej będzie działać komunikacja autobusowa, a to dzięki budowie buspasów. Dodatkowo, modernizacja istniejącej infrastruktury i budowa nowej – szczególnie kanalizacji deszczowej uchroni ten rejon miasta przed zalewaniem wodą z deszczów nawalnych. Co ważnie, po zakończeniu zadania utworzone będą zielone skwery w rejonie ulic Chlebowej, Rybianka i Felińskiego - wyliczają w urzędzie.

FLESZ - Jakie auta sprzedają się w Polsce najlepiej?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kończą przebudowę al. 29 Listopada. Już niedługo nowa droga zostanie udostępniona kierowcom - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski