Koniec remontu wiaduktu i mostu

Redakcja
Jutro ma się zakończyć remont wiaduktu kolejowego na ul. Powstańców Wielkopolskich, z powodu którego od godz. 21 do 5 zamknięte są pasy ruchu w kierunku ul. Wielickiej. Na dziś zaplanowano natomiast (o ile coś nie pokrzyżuje tych zamiarów) zakończenie remontu mostu na ul. Górnickiego; być może więc już dziś lub jutro skończą się tam objazdy. Od środy rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej (wraz z przyłączami) na ul. Rybitwy; ograniczenia w ruchu mają obowiązywać do 31 października - poinformowano nas w Wydziale Koordynacji i Inwentaryzacji Zarządu Dróg i Komunikacji w Krakowie.

Utrudnienia w ruchu

   Rynek Główny: przebudowa jezdni od ul. Szewskiej do św. Jana. Zamknięty wjazd na Rynek z ul. Sławkowskiej i Szczepańskiej. Prace potrwają do 16 sierpnia.
   Ul. Stelli-Sawickiego: wykonywanie kanalizacji opadowej; utrudnienia do 30 sierpnia.
   Ul. Myślenicka: budowa kanalizacji opadowej; zamknięty odcinek od ul. Leczniczej do rowu Wróblowickiego. Objazdy: ul. Sawiczewskich, Landaua, Niewodniczańskiego; na skrzyżowaniu ul. Niewodniczańskiego, Krzyżańskiego i Myślenickiej zmiana pierwszeństwa. Prace do 31 lipca.
   Ul. Mazowiecka, Świętokrzyska, Sienkiewicza: remont skrzyżowania. Jeden kierunek ruchu na ul. Mazowieckiej, Świętokrzyskiej - od al. Słowackiego do Wrocławskiej. Objazdy: do al. Słowackiego - Wrocławską i Śląską; do al. Kijowskiej - Wrocławską oraz Wrocławską, Śląską, al. Słowackiego, Łobzowską, Kazimierza Wielkiego; do ul. Mazowieckiej - Kazimierza Wielkiego, al. Słowackiego. Prace do 31 października.
   Ul. Nowohucka: remont mostu nad Wisłą; utrudnienia w ruchu do 31 sierpnia.
   Ul. Nowohucka - Ciepłownicza: ograniczenia w ruchu (prowadzony po zmodernizowanej części jezdni) do 31 lipca.
   Ul. ks. Jancarza, Mikołajczyka, Srebrnych Orłów i Piasta Kołodzieja: remont torowiska (także zwężenia jezdni) do 14 sierpnia.
   Ul. Szparagowa - zamknięta do 31 sierpnia z powodu budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami; trzeba korzystać z objazdów: ul. Christo Botewa, Półłanki i Rączną.
   Ul. Ujastek Mogilski: budowa stacji paliw oraz pasów włączenia; ograniczenia w ruchu do 22 lipca.
   Ul. Wielicka, Kosocicka i Mała Góra: w kierunku Rzeszowa i centrum trzeba jechać po nowych drogach technologicznych. Z ulicy Kosocickiej na Wielicką możliwy jest skręt tylko w prawo (na Rzeszów), podobnie jak z ul. Mała Góra (do centrum). Do ul. Mała Góra objazdy prowadzą - od ul. Wielickiej - ul. Teligi i Ćwiklińskiej. Prace, związane z budową estakady, planowane są tam do końca roku.
   Ul. Wielicka: przebudowa w rejonie skrzyżowania z ul. Kosocicką do 31 sierpnia. Wyłączona północna część jezdni, ruch jezdnią południową - w dwóch kierunkach. Zlikwidowana przełączka między jezdniami ul. Wielickiej dla relacji z Wieliczki i ul. Mała Góra do ul. Kosocickiej (zamiast tego nawrotka na wysokości domu pogodnej jesieni).
   Ul. Rączna: budowa kanalizacji sanitarnej (około 130 metrów); utrudnienia w ruchu przewiduje się tam do 31 sierpnia.
   Ul. Wrony: budowa kanalizacji sanitarnej - ulica częściowo zamknięta dla samochodów (I etap od Warchałowskiego do pętli autobusowej). Roboty zaplanowano do 31 sierpnia.
   Most Powstańców Śląskich: remont torowiska i nawierzchni. Utrzymany ruch samochodowy, ale tylko z ul. Starowiślnej w kierunku Podgórza, jednym pasem o szerokości 3 metrów (przez most nie jeżdżą tramwaje). Objazdy: ul. Zabłocie i mostem Kotlarskim oraz ul. Nadwiślańską, Brodzińskiego, Przy Moście, mostem Piłsudskiego i Podgórską. Dla ułatwienia wyjazdów z ul. Przy Moście do Legionów, na tym skrzyżowaniu będzie sygnalizacja świetlna. Prace maja tam trwać do 31 sierpnia.
   Ul. Wrocławska, Czyżewskiego, Radzikowskiego, Stachiewicza i Wybickiego: budowa tunelu w nasypie kolejowym. Zamknięta dla ruchu jest ul. Czyżewskiego, a ul. Wrocławska zwężona po stronie jednostki; ograniczenia dotyczą też ruchu pieszego (zajęta część chodników od strony os. Azory). Wprowadzono objazdy: ul. Bronowicką, Rydla, Radzikowskiego, Wrocławską, Kijowską, Kazimierza Wielkiego. Z tunelu wyjazd tylko na ul. Wybickiego (i z ul. Wybickiego wjazd w tunel), gdyż do 31 sierpnia zamknięte będzie skrzyżowanie ul. Stachiewicza z ul. Radzikowskiego (z tych ulic nie można wjechać do tunelu, ani z tunelu wjechać na nie) i trzeba korzystać z objazdów. Budowa tunelu do 30 listopada.
   Ul. Klimeckiego - Dekerta: modernizacja układu drogowego, przebudowa ul. Klimeckiego. Prace do 30 listopada.
   Ul. Wrobela: budowa kanalizacji sanitarnej - od Christo Botewa do Rącznej; utrudnienia w ruchu do 30 sierpnia.
   Ul. Zwierzyniecka - ul. Straszewskiego: w rejonie skrzyżowania utrudnienia w ruchu z powodu budowy hotelu.
(J.ŚW)

Najnowsze oferty na Black Friday

Materiały promocyjne partnera

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.