Koniec remontu wiaduktu i mostu

Redakcja
Udostępnij:
Jutro ma się zakończyć remont wiaduktu kolejowego na ul. Powstańców Wielkopolskich, z powodu którego od godz. 21 do 5 zamknięte są pasy ruchu w kierunku ul. Wielickiej. Na dziś zaplanowano natomiast (o ile coś nie pokrzyżuje tych zamiarów) zakończenie remontu mostu na ul. Górnickiego; być może więc już dziś lub jutro skończą się tam objazdy. Od środy rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej (wraz z przyłączami) na ul. Rybitwy; ograniczenia w ruchu mają obowiązywać do 31 października - poinformowano nas w Wydziale Koordynacji i Inwentaryzacji Zarządu Dróg i Komunikacji w Krakowie.

Utrudnienia w ruchu

   Rynek Główny: przebudowa jezdni od ul. Szewskiej do św. Jana. Zamknięty wjazd na Rynek z ul. Sławkowskiej i Szczepańskiej. Prace potrwają do 16 sierpnia.
   Ul. Stelli-Sawickiego: wykonywanie kanalizacji opadowej; utrudnienia do 30 sierpnia.
   Ul. Myślenicka: budowa kanalizacji opadowej; zamknięty odcinek od ul. Leczniczej do rowu Wróblowickiego. Objazdy: ul. Sawiczewskich, Landaua, Niewodniczańskiego; na skrzyżowaniu ul. Niewodniczańskiego, Krzyżańskiego i Myślenickiej zmiana pierwszeństwa. Prace do 31 lipca.
   Ul. Mazowiecka, Świętokrzyska, Sienkiewicza: remont skrzyżowania. Jeden kierunek ruchu na ul. Mazowieckiej, Świętokrzyskiej - od al. Słowackiego do Wrocławskiej. Objazdy: do al. Słowackiego - Wrocławską i Śląską; do al. Kijowskiej - Wrocławską oraz Wrocławską, Śląską, al. Słowackiego, Łobzowską, Kazimierza Wielkiego; do ul. Mazowieckiej - Kazimierza Wielkiego, al. Słowackiego. Prace do 31 października.
   Ul. Nowohucka: remont mostu nad Wisłą; utrudnienia w ruchu do 31 sierpnia.
   Ul. Nowohucka - Ciepłownicza: ograniczenia w ruchu (prowadzony po zmodernizowanej części jezdni) do 31 lipca.
   Ul. ks. Jancarza, Mikołajczyka, Srebrnych Orłów i Piasta Kołodzieja: remont torowiska (także zwężenia jezdni) do 14 sierpnia.
   Ul. Szparagowa - zamknięta do 31 sierpnia z powodu budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami; trzeba korzystać z objazdów: ul. Christo Botewa, Półłanki i Rączną.
   Ul. Ujastek Mogilski: budowa stacji paliw oraz pasów włączenia; ograniczenia w ruchu do 22 lipca.
   Ul. Wielicka, Kosocicka i Mała Góra: w kierunku Rzeszowa i centrum trzeba jechać po nowych drogach technologicznych. Z ulicy Kosocickiej na Wielicką możliwy jest skręt tylko w prawo (na Rzeszów), podobnie jak z ul. Mała Góra (do centrum). Do ul. Mała Góra objazdy prowadzą - od ul. Wielickiej - ul. Teligi i Ćwiklińskiej. Prace, związane z budową estakady, planowane są tam do końca roku.
   Ul. Wielicka: przebudowa w rejonie skrzyżowania z ul. Kosocicką do 31 sierpnia. Wyłączona północna część jezdni, ruch jezdnią południową - w dwóch kierunkach. Zlikwidowana przełączka między jezdniami ul. Wielickiej dla relacji z Wieliczki i ul. Mała Góra do ul. Kosocickiej (zamiast tego nawrotka na wysokości domu pogodnej jesieni).
   Ul. Rączna: budowa kanalizacji sanitarnej (około 130 metrów); utrudnienia w ruchu przewiduje się tam do 31 sierpnia.
   Ul. Wrony: budowa kanalizacji sanitarnej - ulica częściowo zamknięta dla samochodów (I etap od Warchałowskiego do pętli autobusowej). Roboty zaplanowano do 31 sierpnia.
   Most Powstańców Śląskich: remont torowiska i nawierzchni. Utrzymany ruch samochodowy, ale tylko z ul. Starowiślnej w kierunku Podgórza, jednym pasem o szerokości 3 metrów (przez most nie jeżdżą tramwaje). Objazdy: ul. Zabłocie i mostem Kotlarskim oraz ul. Nadwiślańską, Brodzińskiego, Przy Moście, mostem Piłsudskiego i Podgórską. Dla ułatwienia wyjazdów z ul. Przy Moście do Legionów, na tym skrzyżowaniu będzie sygnalizacja świetlna. Prace maja tam trwać do 31 sierpnia.
   Ul. Wrocławska, Czyżewskiego, Radzikowskiego, Stachiewicza i Wybickiego: budowa tunelu w nasypie kolejowym. Zamknięta dla ruchu jest ul. Czyżewskiego, a ul. Wrocławska zwężona po stronie jednostki; ograniczenia dotyczą też ruchu pieszego (zajęta część chodników od strony os. Azory). Wprowadzono objazdy: ul. Bronowicką, Rydla, Radzikowskiego, Wrocławską, Kijowską, Kazimierza Wielkiego. Z tunelu wyjazd tylko na ul. Wybickiego (i z ul. Wybickiego wjazd w tunel), gdyż do 31 sierpnia zamknięte będzie skrzyżowanie ul. Stachiewicza z ul. Radzikowskiego (z tych ulic nie można wjechać do tunelu, ani z tunelu wjechać na nie) i trzeba korzystać z objazdów. Budowa tunelu do 30 listopada.
   Ul. Klimeckiego - Dekerta: modernizacja układu drogowego, przebudowa ul. Klimeckiego. Prace do 30 listopada.
   Ul. Wrobela: budowa kanalizacji sanitarnej - od Christo Botewa do Rącznej; utrudnienia w ruchu do 30 sierpnia.
   Ul. Zwierzyniecka - ul. Straszewskiego: w rejonie skrzyżowania utrudnienia w ruchu z powodu budowy hotelu.
(J.ŚW)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie