Kosztowny brak snajpera

MZ
W walce o piłkę Patryk Wronka z Podhala II (z lewej) oraz Paweł Panek z Unii Fot. Maciej Zubek
W środę kolejne mecze rozegrały zespoły występujące w Nowotarskiej Lidze Open prowadzonej przez TKKF Gorce Nowy Targ.

PIŁKA HALOWA. Nowotarska Liga Open

W grupie A odbyły się dwa mecze. W pierwszych z nich Mela Team pokonał 6-3 zespół Migrond Ostrowsko, w szeregach którego zabrakło lidera klasyfikacji strzelców Marka Szewczyka. Długo w tym spotkaniu wynik oscylował wokół remisu. Jeszcze kwadrans przed zakończeniem było 2-2. Wtedy w ciągu paru minut Mela Team zdobył kolejno cztery bramki, na które rywale odpowiedzieli tylko jednym trafieniem. W drugim spotkaniu tej grupy doszło do konfrontacji dwóch drużyn z dolnej części tabeli: Podhala II Nowy Targ oraz Unii Naprawy. Pierwszych kilkanaście minut to dosyć niespodziewana dominacja nowotarżan, których skład opiera się na zawodnikach 16-18-letnich. W pierwszej połowie trzykrotnie obejmowali oni prowadzenie, a była to głównie zasługa Michała Bierówki, który kilka minut skompletował hat-tricka. Inicjatywę zaczęli jednak przejmować rywale, których skład opiera się na zawodnikach B-klasowej Naprawy i ostatecznie zwyciężyli oni 12-8.

W jedynym pojedynku grupy B pierwsza drużyna Podhala gładko rozprawiła się z Wierchami Lasek, zwyciężając 9-3. Po pierwszej połowie zespół z Nowego Targu prowadził już 5-0. Początek drugiej części gry wprawdzie przyniósł szybkie trzy bramki Wierchów, ale potem znów inicjatywę przejęli nowotarżanie. Do końca spokojnie kontrolowali przebieg pojedynku, strzelając rywalom kolejne cztery gole.

WYNIKI

Grupa A. Mela Team - Migrond Ostrowsko 6-3: N. Gacek 2, Leski, Dudek, Hełdak, G. Gacek - Waksmundzki 2, Marszałek; NKP II Podhale - Unia Naprawa 8-12: Bierówka 5, Wąsik, Stawicki, Stręp - P. Panek 3, Ciężak 2, Sumara 2, Grzybacz 2, T. Panek, Cisoń, samobójcza.

1. Copacabana 5 15 68-21

2. Mela Team 5 12 39-22

3. Migrond 7 9 52-51

4. Unia 5 6 32-44

5. Podhale II 6 0 24-77

Klasyfikacja strzelców: 24 - Marek Szewczyk (Migrond), 19 - Robert Teper (Copacabana), Bartłomiej Waksmundzki (Migrond), 17 - Adam Hajnos (Copacabana), 14 - Robert Nykaza (Copacabana).

Grupa B. NKP Podhale I - Wierchy Lasek 9-3: Ślusarek 5, Pucharski 2, Gołuchowski, Leśniakiewicz - Nykaza, Siuta, Fic.

1. Ultra 4 12 50-21

2. Podhale I 5 10 40-36

3. Wierchy 5 7 30-34

4. Mauritiana 5 6 33-44

5. Łopuszna 5 0 31-49