Koszykówka. Małopolska w finale Olimpiady Młodzieży

(ŻUK)
Zawodniczki z naszego województwa zajęły 4. miejsce w rozgrywanym w Szczyrku turnieju półfinałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt.

Zadecydował o tym wygrany mecz z Podkarpaciem. Początek spotkania należał do drużyny rywalek. W połowie drugiej kwarty drużyna trenera Mirosława Gosztyły prowadziła już różnicą 12 punktów (25:13).

Po kontuzji jednej z zawodniczek z Podkarpacia powoli do głosu zaczęła dochodzić drużyna z Małopolski, która pewien fragment gry wygrała 22:0. Od tego momentu już tylko jeden zespół górował na parkiecie Ostatecznie zespół z Małopolski wysokim zwycięstwem 82:50 (22:16, 25:19, 28:6, 17:9) zapewnił sobie awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, natomiast Podkarpackie musiało zadowolić się 5. miejscem.

Zespół z Małopolski reprezentowały: Julia Chudy, Julia Bartosz, Oliwia Węglarz, Emilia Cepuchowicz, Katarzyna Rzepka, Wiktoria Michalik, Martyna Sommer, Weronika Węglarz, Julia Owca, Magdalena Matrac, Małgorzata Przydatek. Trenerami tego zespołu są Łukasz Kasperzec i Paweł Michalik.

W finale wygrał Dolny Śląsk, który pokonał drużynę Łódzkiego 54:38. W turnieju finałowym OOM zagra jeszcze Śląsk.