MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Jest nowy najemca lokalu użytkowego w Sukiennicach. Będzie sprzedawać pamiątki i biżuterię oraz płacić 25 tys. zł czynszu

Małgorzata Mrowiec
W tym lokalu będzie można kupić pamiątki, rękodzieło i biżuterię
W tym lokalu będzie można kupić pamiątki, rękodzieło i biżuterię Małgorzata Mrowiec
Ośmiu chętnych zgłosiło się, by wynająć - w efekcie aukcji ogłoszonej przez Zarząd Budynków Komunalnych - lokal użytkowy w samym sercu Krakowa: w podcieniach Sukiennic. Aukcja została przeprowadzona w piątek (31 maja). Pod adresem Rynek Główny 3 wyłoniony nowy najemca gminnego lokalu będzie miał do zagospodarowania 26,15 metra kwadratowego. Za wynajmowaną powierzchnię będzie płacił czynsz miesięczny w wysokości 25 088,31 zł brutto.

Lokal w Sukiennicach, z wejściem od strony kościoła Mariackiego, ma powierzchnię ogólną 26,15 mkw., z czego 0,58 mkw. to powierzchnia wspólna (toaleta). 31 maja ZBK przeprowadził tzw. aukcję celową na jego najem. Oznacza to, że zwycięzca aukcji będzie zobowiązany prowadzić w tym miejscu ściśle określony rodzaj działalności - w zakresie sprzedaży produktów z przewagą wyrobów noszących znamiona rękodzieła (ludowego i artystycznego), związanego z tradycją handlu krakowskiego, którego celem jest promocja miasta i regionu.

Właściciel lokalu, czyli gmina Kraków, dopuszcza tutaj handel pamiątkami, upominkami, przedmiotami sztuki użytkową, które są wykonane z surowców naturalnych, m.in. z zakresu: witrażownictwa, szklarstwa, stolarstwa artystycznego i galanterii drewnianej, tkactwa artystycznego, haftu artystycznego, krawiectwa regionalnego, jubilerstwa, płatnerstwa, snycerstwa, metaloplastyki, kaletniczo-futrzarskich, rzeźby, malarstwa, grafiki, ceramiki, odlewnictwa artystycznego, książek ręcznie malowanych. W tym lokalu nie będzie można natomiast sprzedawać przedmiotów pochodzenia zagranicznego mających znamiona pamiątki obcej (niepolskiej), wyrobów przemysłowych powszechnego użytku, które nie są rękodziełem lub nie nawiązują jednoznacznie do tradycji handlu regionu i kraju.

Warunkiem uczestnictwa w aukcji było:

  • złożenie oferty - do 28 maja do godz. 15
  • wpłata wadium w wysokości 7 tys. zł, również do 28 maja.

Do udziału w postępowaniu zgłosiło się ośmiu oferentów, z czego siedmiu spełniło wymogi formalne i zostało dopuszczonych do licytacji. Najwyższa z propozycji ofertowych stawki czynszowej wynosiła 200 zł za metr kwadratowy - i taka była cena wywoławcza za 1 mkw. powierzchni użytkowej.

"Aukcję wygrała spółka cywilna RAF Pamiątki Katarzyna Domanus, Rafał Kurek, za stawkę 780 zł netto za 1 mkw. Zwycięzca aukcji w lokalu będzie sprzedawał pamiątki, rękodzieło i biżuterię" - poinformował nas Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie.

Najemca - jak również przekazał nam w poniedziałek ZBK - będzie płacił czynsz miesięczny brutto w wysokości 25 088,31 zł. Ponadto będzie zobowiązany ponosić dodatkowe opłaty z tytułu korzystania z toalety usytuowanej w części wspólnej budynku.

Formalności związanych z podpisaniem umowy najmu zwycięzca piątkowej aukcji ma dopełnić najpóźniej do 6 czerwca.

Spytaliśmy jeszcze ZBK, czy miasto zamierza w najbliższym czasie znów zaoferować na wynajem któryś z lokali lub kramów w Sukiennicach.

- Na dzień dzisiejszy w Sukiennicach znajduje się jeden pustostan - lokal umiejscowiony w podcieniach od strony Wieży Ratuszowej, o powierzchni 17,03 mkw. (w tym udział w powierzchni wspólnej o metrażu 0,58 m2), który zostanie skierowany do wynajęcia w trybie aukcji celowej - odpowiadają przedstawiciele ZBK.

Donald Tusk zapowiada zmianę na granicy z Białorusią

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski