Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Rozkręcają się remonty w mieście. Prace na rondzie Mogilskim, Obozowej, Półłanki i innych ulicach

Piotr Rąpalski
Piotr Rąpalski
Andrzej Banas
Pogoda sprzyja, więc na ulicach Krakowa coraz więcej drogowców. Przybywa remontów i zmian w ruchu. Kierowców czeka konserwacja dylatacji na rondzie Mogilskim, wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku Półłanki oraz start remontu ulicy Obozowej. Mniejszych i większych remontów jest coraz więcej, a do tego trwają duże inwestycje jak przebudowa Kościuszki i Zwierzynieckiej oraz budowa trasy tramwajowej do Mistrzejowic.

Konserwacja dylatacji na rondzie Mogilskim

W czwartek i piątek, 22–23 lutego, jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą, planowana jest wymiana elastomerowych profili uszczelniających dylatacji na rondzie Mogilskim – na wysokości zjazdu z ronda w kierunku al. Beliny-Prażmowskiego. W związku z pracami pojawią się zmiany w organizacji ruchu.

Roboty rozpoczną się w czwartek, 22 lutego ok. godz. 6.00 i potrwają do piątku, 23 lutego do godz. 18.00.

Wymienione zostaną elastomerowe profile uszczelniające dylatację na rondzie Mogilskim – w urządzeniu przecinającym pięć pasów ruchu zlokalizowanym na styku ustroju nośnego i przyczółku wiaduktu. Prace będą realizowane na każdym pasie, począwszy od skrajnego prawego pasa ruchu – w trakcie prac dany pas zostanie wyłączony z ruchu.

Koszt konserwacji to ok. 84 tys. zł.

Jeden kierunek ruchu na fragmencie Półłanki

Trwa rozbudowa fragmentu ul. Półłanki (dzielnica XIII – Podgórze). Prace realizuje deweloper w ramach powstającej inwestycji niedrogowej.

Od soboty, 2 marca br. wykonawca inwestycji planuje rozpoczęcie robót sieciowych w jezdni, co będzie wiązać się z kolejnymi zmianami w organizacji ruchu. Wprowadzony zostanie wówczas ruch jednokierunkowy, na odcinku od ul. Rącznej do skrzyżowania z ulicami Christo Botewa i Tadeusza Śliwiaka. Objazd do ul. Półłanki ulicami: Wrobela i Rączną lub drogą ekspresową S7 i T. Ptaszyckiego. Taka organizacja ruchu utrzymana zostanie do końca prac w ramach zadania (maj 2024 r.).

Rusza rozbudowa fragmentu ul. Obozowej

We wtorek, 20 lutego br. rozpoczną się prace na ul. Obozowej (Dzielnica VIII – Dębniki). Zadanie będzie realizował deweloper w ramach art. 16 ustawy o drogach publicznych.

Inwestycja zakłada rozbudowę ul. Obozowej – od ul. Gwieździstej do budynku nr 60. W ramach robót: przebudowa i budowa infrastruktury podziemnej, nowa nawierzchnia, oświetlenie oraz chodniki.

Od wtorku, 20 lutego odcinek objęty pracami zostanie zamknięty dla ruchu – objazdy ul. Żywiecką, Skośną i Kobierzyńską, wyznaczone korytarze dla pieszych. Dojazd do posesji zachowany.

Taka organizacja potrwa mniej więcej do końca kwietnia br.

Cała inwestycja zakończy się w listopadzie br.

Ile wynosi najwyższa i najniższa emerytura w Polsce?

od 7 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski