Kraków. Rozpoczęła się wymiana szyn na rondzie Matecznego

Arkadiusz MaciejowskiZaktualizowano 
Rondo Matecznego w Krakowie Andrzej Banaś
Pasażerowie komunikacji miejskiej, a także kierowcy, muszą od dziś liczyć się z kolejnymi dużymi utrudnieniami w ruchu. Do trwającej przebudowy torowiska m.in. na ul. Królewskiej i Krakowskiej, od 20 czerwca doszła wymiana szyn na rondzie Matecznego i części ul. Wadowickiej, które znajdują się w złym stanie technicznym. Roboty potrwają do 29 czerwca. Przejdź do galerii zdjęć i zobacz, jak prowadzone są prace.

Utrudnienia dla kierowców:

- W dniach 20-24 czerwca (poniedziałek - wczesne godziny poranne) obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu dla kierowców poruszających się w kierunku Wieliczki. Na ul. M. Konopnickiej dostępny będzie jeden pas ruchu do jazdy na wprost (buspas w tym miejscu zostanie zlikwidowany) oraz dwa służące do skrętu w prawo w ul. Wadowicką.

- W dniach 20-29 czerwca przejazd drogowy w ul. Rydlówka zostanie zamknięty. Będzie możliwość objazdu ul. Rzemieślniczą i J. Skrzyneckiego.

Kraków. Postępuje budowa nowego toru w centrum miasta. Niedł...

Zmiany dotyczące komunikacji miejskiej:

Na czas remontu będzie "wyłączony ruch tramwajów na odcinku od skrzyżowania ul. Na Zjeździe i Limanowskiego do węzła Łagiewniki". W związku z pracami na rondzie Matecznego wprowadzone zostały zmiany w rozkładach jazdy MPK.

- linie nr 10, 76 i 77 - zostały zawieszone;

- tramwaje nr 6, 8, 13 i 17 - w dalszym ciągu nie będą kursowały;

- na trasy objazdowe (m.in. przez ul. Dietla) skierowane zostały tramwaje nr 11, 19 i 78;

- tramwaj nr 70 (nowa linia czasowa) pojedzie trasą: „Pleszów” - ul. Igołomska, ul. Ptaszyckiego, al. Jana Pawła II, Mogilska, ul. Lubicz, ul. Westerplatte, ul. Franciszkańska, ul. Zwierzyniecka - „Salwator”.

- tramwaj nr 72 (nowa linia czasowa) kursować będzie na trasie: „Czerwone Maki P+R” - ul. Grota-Roweckiego, ul. Brożka, ul. Zakopiańska - „Borek Fałęcki”.

- 711 - to zastępcza linia autobusowa, która kursująca na trasie: „Łagiewniki” - ul. Wadowicka, ul. Tischnera, „zawrotka” na przełączce pod estakadą ul. Turowicza, ul. Tischnera, ul. Wadowicka (powrót: ul. Wadowicka, ul. Brożka), ul. Kalwaryjska, ul. Limanowskiego, ul. Na Zjeździe - „Plac Bohaterów Getta”.

WIDEO: “Hulajnogi elektryczne będą traktowane jak rowery”. Ministerstwo infrastruktury przedstawiło projekt regulacji

Źródło: TVN24/x-news

Czytaj także

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 18

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość

Jak Wy WSZĘDZIE, nawet po bułki do sklepu za róg jedziecie samochodem, to się nie dziwcie, że są korki w Krakowie.

G
Gość

Urzedasy mają nas gdzieś ,szybciej nad Morze dojedzie niż Kraków przejedziemy ,mózgi

J
Jacuś
2019-06-20T16:07:54 02:00, Jacuś:

Wielkie utrudnienia z myśleniem idiotow w magistracie, żebyście Cię tak utkneli w korki jadąc do szpitala a tam stali w kolejce 6 godzin tego wam życzę

2019-06-20T17:31:09 02:00, Gość:

Ty taki głupi jesteś od urodzenia czy ci ten brukowiec płaci?????..a póki co to zwykły cham ,buc i prostak jesteś....

2019-06-20T18:52:06 02:00, Gość:

buc cham i prostak to Cie spłodził półgłówku francowaty!!!

Chyba ty ciećwierzu z malinowym noskiem od wina owocowego

m
mieszkaniec
2019-06-21T09:17:59 02:00, mieszkaniec:

skoro to taki newralgiczny punkt, to może by tak kurna chata robić to w systemie trzyzmianowym? Wczoraj przejeżdżałem tam pod wieczór i żywej duszy na placu budowy nie było. To pokazuje, że władza generalnie w odwłoku ma mieszkańców.

2019-06-21T10:51:57 02:00, Gość:

Wczoraj było świnto.

skoro było świnto to nie trzeba było w świnto tego rozkopywać tylko odczekać jeden dzień i ruszyć z kopyta na pełny zegar.

G
Gość
2019-06-21T09:17:59 02:00, mieszkaniec:

skoro to taki newralgiczny punkt, to może by tak kurna chata robić to w systemie trzyzmianowym? Wczoraj przejeżdżałem tam pod wieczór i żywej duszy na placu budowy nie było. To pokazuje, że władza generalnie w odwłoku ma mieszkańców.

Wczoraj było świnto.

r
redaktor
2019-06-21T10:10:25 02:00, aqq:

RODO proszę natychmiast zamazać nr.rej.pojazdów.

RODO jest złe i nie będziemy stosować się do tego chłamu. Poza tym pojazdy są w przestrzeni publicznej i RODO można sobie w d.pe wsadzić.

a
aqq

RODO proszę natychmiast zamazać nr.rej.pojazdów.

G
Gość
2019-06-20T16:07:54 02:00, Jacuś:

Wielkie utrudnienia z myśleniem idiotow w magistracie, żebyście Cię tak utkneli w korki jadąc do szpitala a tam stali w kolejce 6 godzin tego wam życzę

2019-06-21T00:04:46 02:00, Gość:

I znów popis krakowskich urzędników z vc. prezydentem Kuligiem, który nad nimi nie panuje.

Zostań prezydentem....wtedy ty zapanujesz...

G
Gość
2019-06-21T08:51:07 02:00, Rafał:

Ciekawe, jeżdżę tamtędy codziennie i torowisko wcale nie było w złym stanie. Mam na dowód zdjęcia sprzed kilku lat, jak wyglądały (przed remontem) niektóre torowiska w Krakowie, które naprawdę były w "złym stanie" - 10x gorszym niż na Matecznym, a mimo to tramwaje ciągle po nich jeździły! Więc nie powtarzajcie szanowni dziennikarze tych kitów, które Wam urzędasy wciskają, tylko badajcie osobiście każdą sprawę na miejscu. Co, nikt z dziennikarzy nie jeździ MPK w tamtej okolicy?!

Skąd wiesz w jakim stanie technicznym jest torowisko??????...pseudofachowcu...

m
mieszkaniec

skoro to taki newralgiczny punkt, to może by tak kurna chata robić to w systemie trzyzmianowym? Wczoraj przejeżdżałem tam pod wieczór i żywej duszy na placu budowy nie było. To pokazuje, że władza generalnie w odwłoku ma mieszkańców.

R
Rafał

Ciekawe, jeżdżę tamtędy codziennie i torowisko wcale nie było w złym stanie. Mam na dowód zdjęcia sprzed kilku lat, jak wyglądały (przed remontem) niektóre torowiska w Krakowie, które naprawdę były w "złym stanie" - 10x gorszym niż na Matecznym, a mimo to tramwaje ciągle po nich jeździły! Więc nie powtarzajcie szanowni dziennikarze tych kitów, które Wam urzędasy wciskają, tylko badajcie osobiście każdą sprawę na miejscu. Co, nikt z dziennikarzy nie jeździ MPK w tamtej okolicy?!

G
Gość

Bez J.Tajstera J. Majchrowski nie radzi sobie z remontami

G
Gość
2019-06-20T16:07:54 02:00, Jacuś:

Wielkie utrudnienia z myśleniem idiotow w magistracie, żebyście Cię tak utkneli w korki jadąc do szpitala a tam stali w kolejce 6 godzin tego wam życzę

I znów popis krakowskich urzędników z vc. prezydentem Kuligiem, który nad nimi nie panuje.

i
iga
2019-06-20T16:07:54 02:00, Jacuś:

Wielkie utrudnienia z myśleniem idiotow w magistracie, żebyście Cię tak utkneli w korki jadąc do szpitala a tam stali w kolejce 6 godzin tego wam życzę

2019-06-20T17:31:09 02:00, Gość:

Ty taki głupi jesteś od urodzenia czy ci ten brukowiec płaci?????..a póki co to zwykły cham ,buc i prostak jesteś....

2019-06-20T18:52:06 02:00, Gość:

buc cham i prostak to Cie spłodził półgłówku francowaty!!!

Od rana Policja poszukuje zbiega-wariata ze szpitala Babińskiego....aaaaaaaaaaa........tutaj się Jacuś ukryłeś!!!!!!!....twoja cela bez klamki cały czas na ciebie czeka........

G
Gość
2019-06-20T16:07:54 02:00, Jacuś:

Wielkie utrudnienia z myśleniem idiotow w magistracie, żebyście Cię tak utkneli w korki jadąc do szpitala a tam stali w kolejce 6 godzin tego wam życzę

2019-06-20T17:31:09 02:00, Gość:

Ty taki głupi jesteś od urodzenia czy ci ten brukowiec płaci?????..a póki co to zwykły cham ,buc i prostak jesteś....

buc cham i prostak to Cie spłodził półgłówku francowaty!!!

Dodaj ogłoszenie