Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kraków. Zimowa aura nie zatrzymała budowy Trasy Łagiewnickiej [ZDJĘCIA]

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
Trwa budowa Trasy Łagiewnickiej. Nowa droga ma być gotowa na koniec 2021 r.
Trwa budowa Trasy Łagiewnickiej. Nowa droga ma być gotowa na koniec 2021 r. Trasa Łagiewnicka
Śnieg i mróz nie są przeszkodą w budowie Trasy Łagiewnickiej. Przejdź do GALERII, by zobaczyć, jak wyglądają prace związane z tą inwestycją w zimowej scenerii, która jednak spowodowała ograniczenie tempa robót. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE. 

FLESZ - Rachunki za prąd idą w górę

-

Prace są prowadzone, ale zostały dostosowane do warunków pogodowych. Można więc wykonywać roboty ziemne, np. związane z budową tunelu w rejonie ulicy Ludwisarzy, czy też prace porządkowe i techniczne. W przypadku tak niskich temperatur nie można natomiast wykonywać robót związanych z betonowaniem

- informuje Krzysztof Migdał ze spółki Trasa Łagiewnicka.

Na terenie budowy liczą jednak na szybkie ocieplenie. W ostatnich dniach tempo prac spowolniły też intensywne opady śniegu. Po jego stopnieniu mogą pojawić się kolejne problemy, związane z błotem. Wykonawcy mają zwracać uwagę, by w jak najmniejszym stopniu ciężkie pojazdy wyjeżdżające z budowy nie zanieczyszczały błotem - odpadającym od kół - okolicznych ulic.

Duże postępy robót można zaobserwować m.in. w rejonie Kurdwanowa, gdzie nowa trasa ma swój początek. Tam od 1 lutego zostaną wprowadzone zmiany w ruchu na ul. Witosa, Herberta, Turowicza i Beskidzkiej, które będą dużym udogodnieniem dla kierowców. Obecnie przejazd jest tam ograniczony. Na skrzyżowaniu ulic Witosa, Herberta i Turowicza do dyspozycji jest jeden pas w każdą stronę. Po zmianach będzie można jeździć po dwóch pasach.

Spółka Golf&Spa Resort planowała rozpocząć budowę pola golfowego na terenie Białych Mórz, ale nie wywiązała się z terminów i miasto rozwiązało z nią umowę. Teraz ma zostać wyłoniony nowy dzierżawca.

Kraków. Miasto nie rezygnuje z budowy pola golfowego na Biał...

Trasa Łagiewnicka o długości 3,5 km powstaje na odcinku od ul. Grota-Roweckiego do skrzyżowania ulic Witosa, Halszki i Beskidzkiej. Koszt całego przedsięwzięcia to 803,5 mln zł, a ze spłatą kredytu - ok. 1,2 mld zł.

W ramach budowy Trasy Łagiewnickiej niedawno przekopano już w całości najdłuższy z tuneli o długości ok. 700 metrów, zlokalizowany na terenie Białych Mórz między sanktuariami Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II. Powstają też tunele: pod skrzyżowaniem ul. Turowicza i ul. Herberta (ok. 200 m), pod ul. Zakopiańską (ok. 60 m), od rejonu ul. Ludwisarzy do planowanego węzła z ul. 8 Pułku Ułanów i Nowoobozową (ponad 500 m), pod węzłem Trasy Łagiewnickiej i planowanej ul. 8 Pułku Ułanów (ok. 22 m), pod ul. Rostworowskiego, ul. Kobierzyńską i ul. Ruczaj (ok. 350 m; ziemia z tego tunelu zostanie wydobyta w momencie, w którym rozpocznie się budowa kolejnego odcinka III obwodnicy w tej części miasta – Trasy Pychowickiej).

Częścią inwestycji jest też budowa linii tramwajowej z Kurdwanowa do ul. Zakopiańskiej. Powstaną też inne przystanki tramwajowe: przy ul. Beskidzkiej (w rejonie pętli tramwajowej w Kurdwanowie), przy ul. Witosa, w rejonie ul. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, między sanktuariami Bożego Miłosierdzia i św. Jana Pawła II (w rejonie mostu Miłosierdzia) oraz przy ul. Zakopiańskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Kraków. Zimowa aura nie zatrzymała budowy Trasy Łagiewnickiej [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski