Krakowianie ponownie wśród najlepszych

(ART)
Kajakarstwo górskie. Zawodnicy z krakowskich klubów znaleźli się w czołówce finałowych zawodów Pucharu Świata, które odbyły się w Augsburgu. Na podium stanęła drużyna C-1, która zajęła 2. miejsce.

Indywidualnie w C-1 Polacy spisali się kiepsko, żaden z nich nie awansował nawet do półfinału. W drużynie natomiast Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz), Arkadiusz Nieć i Igor Sztuba (obaj AZS AWF Kraków) walczyli o zwycięstwo. Zajęli 2. lokatę, a złoto przegrali z USA tylko o 0,44 s (choć mieli od tej ekipy aż o 4 punkty karne więcej).

Po raz kolejny w finale popłynęli Marcin Pochwała i Piotr Szczepański (KKK Kraków). W C-2 uplasowali się na 7. pozycji, co – patrząc na eliminacje i półfinał, w których zajmowali 4. lokaty – z pewnością ich nie usatysfakcjonowało. W tym sezonie Pucharu Świata byli najlepsi w naszej ekipie, jako jedyni znaleźli się w czołowej „10” klasyfikacji – na 7. pozycji (dwa lata temu zajęli 4. miejsce, a przed rokiem – 6.). W zbliżających się mistrzostwach globu (17-21 września w Deep Creek w USA) mają walczyć o medal.

Ponadto w Augsburgu w C-2 Filip i Andrzej Brzezińscy (AZS AWF) zajęli 23. lokatę. W drużynowym C-2 Polsce przypadła 4. miejsce.

Słabiej Polacy spisali się w K-1. Z mężczyzn najlepszy był Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz) – 15. Natalia Paciernik (KKK) odpadła w eliminacjach, plasując się na 39. pozycji.