Krakowianie poza finałem

(ART)
Kajakarstwo. Zawodnicy z Krakowa reprezentowali Polskę w mistrzostwach Europy w sprincie, które odbyły się w czeskich Racicach.

W rywalizacji w K-1 na 1000 m Anna Włosik (KKW-29 Kraków) w swym biegu eliminacyjnym zajęła 5. miejsce (do finału dostały się trzy najlepsze zawodniczki). W późniejszym repasażu (półfinale) była 7., a awansowały tylko trzy kajakarki. Ostatecznie Włosik została sklasyfikowana na 13. pozycji.

W Racicach walczył też Grzegorz Bierzało. Wychowanek KKW-29, teraz w AZS AWF Gorzów Wlkp., startował w K-2 z klubowym kolegą Bartoszem Jonkiszem. Najlepiej poszło im na 500 m, gdzie w repasażu zajęli 4. miejsce, a do awansującej do finału trójki brakło 0,54 s. Łącznie przypadła im 10. lokata.