Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krakowianie wybierają radnych dzielnicowych. Kolejek nie ma

Piotr Tymczak
Piotr Tymczak
W niedzielę, 10 grudnia, odbywają się wybory do rad dzielnic.
W niedzielę, 10 grudnia, odbywają się wybory do rad dzielnic. Piotr Tymczak
W niedzielę, 10 grudnia, odbywają się wybory do 18. krakowskich rad dzielnic. W komisjach wyborczych tłumów nie ma. Głosują pojedynczy mieszkańcy. Tym razem nie ma się co obawiać, że będą kolejki, jakie pamiętamy z niedawnych wyborów parlamentarnych.

W niedzielę, 10 grudnia, odbywają się wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W 18 krakowskich dzielnicach zostanie wybranych 366 radnych.

Lokale wyborcze są otwarte w godz. 7–21. W odrębnych obwodach głosowania głosowanie odbędzie się w godzinach 15–21. Każdy wyborca może oddać głos na jednego kandydata w swoim okręgu, w którym głosuje. W prawie każdej z osiemnastu dzielnic rady składają się z 21 osób. Wyjątkiem są dzielnice IX – Łagiewniki-Borek Fałęcki i XVII – Wzgórza Krzesławickie, gdzie w skład rady wchodzi 15 osób.

Dzielnicowe Komisje Wyborcze zarejestrowały łącznie 1211 kandydatów na członków rad dzielnic. Zarządzenie Miejskiego Komisarza Wyborczego w sprawie zlecenia druku obwieszczeń zawierających dane o kandydatach na członków rady wraz z oznaczeniami oraz dane o tym, w których okręgach będą przeprowadzone głosowania opublikowane zostanie na stronie bip.krakow.pl/wyborydzielnice oraz w formie obwieszczenia podane zostanie do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie na miejskich tablicach ogłoszeniowych, w siedzibach Urzędu Miasta Krakowa oraz w siedzibach obwodowych komisji wyborczych.

Głosowanie odbywa się w lokalach wyborczych. To, gdzie głosuje dana osoba, jest zależne od adresu zamieszkania. Wyborca zostanie ujęty w spisie zgodnie z adresem zameldowania, o ile nie dokonał on zmiany lub nie wniósł zastrzeżeń.

W niedzielę, 12 grudnia, jest niedziela handlowa

10 grudnia to niedziela handlowa. Tłumy w krakowskich galeri...

Idąc do głosowania należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem stwierdzający tożsamość wyborcy. Dokumentem takim może być dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, książeczka wojskowa lub inny dokument z fotografią zawierający imię, nazwisko, pesel wyborcy na podstawie którego ustalenie tożsamości nie będzie budzić wątpliwości.

We właściwym lokalu wyborczym otrzymamy jedną kartę do głosowania. Wyborca stawia znak „X” w kratce z lewej strony, obok nazwiska kandydata, na którego głosuje. Można głosować tylko na jednego kandydata.

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Krakowianie wybierają radnych dzielnicowych. Kolejek nie ma - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski