Krakowiankom zabrakło szczęścia w końcówce

Pawel Panus
Pawel Panus
W 2. kolejce ekstraklasy kobiet doszło do konfrontacji mistrza Polski w piłce nożnej z mistrzem kraju w futsalu.

AZS UJ Kraków - Medyk Konin 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Kaletka 83, 0:2 Chudzik 85.

AZS UJ: Klabis - Ładocha, Wilk, Woźniak, Sirant - Wójcik, Zapała (75 Bryzek), Sitarz (86 Ferfecka), Bolko (79 Konopka), Dul (60 Kubaszek) - Maziarz (66 Nieciąg).

Medyk: Dolan - Slawczewa, Ficzay, Sałata, Dudek (90 Balcerzak), Pakulska, Chudzik, Sikora, Kaletka, Kindzierski (45 Shuppo), Gawrońska (46 Kostowa).

Gdy rok temu Medyk przyjechał do Krakowa, gładko wygrał w dwucyfrowych rozmiarach. W sobotę mistrzynie Polski, które występować będą w Lidze Mistrzów, mogły na Suchych Stawach przegrać. W 82 minucie akademiczki wyprowadziły składny atak, ale do zagranej przez Natalię Sitarz piłki nie zdążyła Agnieszka Bryzek. Po chwili Medyk zdobył dwa gole i zgarnął trzy punkty.

Ten mecz pokazał, jaki progres sportowy w ciągu roku zanotował AZS UJ. Medyk co prawda miał przewagę, zawodniczki gości wypracowały więcej sytuacji bramkowych, jednak gospodynie nie tylko się broniły. W pierwszej połowie znakomitą szansę miała Anna Zapała, a gola Justyny Maziarz nie uznał arbiter. Podkreślić też trzeba, że trener Krzysztof Krok, który sam był solidnym defensorem, dobrze poukładał zespół w obronie. Do tego świetny mecz rozegrała bramkarka Karolina Klabis.

W innych meczach: Górnik Łęczna - AZS Biała Podlaska 4:0, Mitech Żywiec - Sportowa Czwórka Radom 1:2, AZS Wrocław - Unifreeze Górzno 8:0, AZS Wałbrzych - Czarni Sosnowiec 0:0, UKS SMS Łódź - Olimpia Szczecin 6:0.