Krakowska ekipa bezkonkurencyjna w Polsce

(FIL)
Sebastian Oleszczuk, Grzegorz Ciembroniewicz i Krzysztof Rodek
Sebastian Oleszczuk, Grzegorz Ciembroniewicz i Krzysztof Rodek FOT. ARCHIWUM CENTRUM CHOY LEE FUT POLSKA
Wushu. Aż 85 medali zdobyła 23-osobowa ekipa UKS Choy Lee Fut z Krakowa podczas XX Międzynarodowych Mistrzostw Polski i XI Grand International Wushu Festiwal, które odbyły się w Warszawie.

W imprezie udział wzięło około 280 mistrzów chińskiej sztuki walki z 30 klubów z całej Polski, a także zawodnicy z Białorusi, Rosji i Słowacji. Rozegrano 74 konkurencji (łącznie aż 430 występów). Większość z nich stała na bardzo wysokim poziomie.

Krakowski klub okazał się zdecydowanie najlepszy w formach tradycyjnych. Zdobył 69 medali (34 złote, 24 srebrne, 11 brązowych). W walkach sięgnął po 16 krążków (7-6-3). Jego zawodnicy trenują w Centrum Szkoleniowym Chan Family Choy Lee Fut na Polskę, prowadzonym przez trenera reprezentacji w formach trady­cyjnych, mistrza Grzegorza Ciem­bro­niewicza, przedstawiciela wielkiego mistrza Chan Yong Fa.

– Wykazali się odwagą, walecznością, wytrwałością, pokazali swoje najlepsze umiejętności i bardzo dobrą technikę. Po raz kolejny udowodnili swoją dominację w konkurencjach form tradycyjnych – nie szczędzi pochwał podopiecznym mistrz Ciembroniewicz. W przygotowaniu drużyny pomagali mu m.in. Joanna Skamla, Henryk Piwowar i Ewa Ciembroniewicz.

Ta ostatnia, najbardziej utytułowana zawodniczka, kilkakrotna mistrzyni świata i Europy, zdobyła tuzin medali (6-3-3). 7 razy na podium stawali seniorzy Krzysztof Rodek (5-1-1) i Sebastian Oleszczuk (3-0-4) oraz seniorka Kinga Dolecka (4-2-0). Seniorzy, którzy przygotowują się do październikowych MŚ wushu tradycyjnego w Chinach, zaprezentowali świetną formę. Przed MŚ w Krakowie odbędą się Międzynarodowe MP w choy lee fut oraz Puchar Polski w formach tradycyjnych i qingda.

Bardzo udanymi występami mogą pochwalić się też Bartosz Oramus, który w kat. 15-17 lat wywalczył 4 złote medale, oraz duet multimedalistów w kat. 12-14 lat: Aleksandra Ostaszewska (4-2-0) i Miłosz Dobosz (3-4-0).

Kilku krakowian zostało najlepszymi zawodnikami w formach tradycyjnych (Rodek Ole­sz­czuk, Dolecka, Ostaszew­ska, Filip Płatek w kat. do 12 lat) i walkach w lekkim kontakcie (Konrad Domagała w kat. do 17 lat).