MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Krakowskie uczelnie techniczne rozpoczynają rekrutację na nowy rok akademicki 2024/2025

Paulina Szymczewska
Paulina Szymczewska
123RF
Krakowskie uczelnie techniczne – Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Krakowska – przygotowały bogatą ofertę na nadchodzący rok akademicki 2024/2025. Warto się z nią zapoznać, bo studia techniczne są zawsze w cenie. Ich absolwenci mogą przebierać w ofertach zatrudnienia.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY DODATEK EDUKACYJNY!

Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza rekrutację letnią na studia I i II stopnia na rok akademicki 2024/2025 rozpocznie 3 czerwca. Wtedy właśnie zostanie uruchomiony system e-Rekrutacja. Nabór na I stopień studiów potrwa do 12 września.

Na tymże I stopniu uczelnia przygotowała w sumie 4846 miejsc oraz 150 w języku angielskim. Jakie kierunki będą się cieszyć największym powodzeniem na AGH? Sądząc po statystykach sprzed roku, można się spodziewać, że najwięcej chętnych będzie na następujące kierunki: inżynieria i analiza danych, informatyka i systemy inteligentne, informatyka społeczna, informatyka stosowana, cyberbezpieczeństwo, geoinformatyka, informatyka i ekonometria, ekologiczne źródła energii, teleinformatyka oraz zarządzanie.

W ofercie AGH są również od zeszłego roku dostępne dla absolwentów studiów licencjackich studia II stopnia, których ukończenie prowadzi do otrzymania stopnia magistra inżyniera. Nowość w ofercie otwiera ścieżkę kształcenia przede wszystkim dla osób, które bez studiów inżynierskich chciałaby móc kontynuować kształcenie na studiach technicznych. Z taką możliwością wychodzą do kandydatów wydziały: Fizyki i Informatyki Stosowanej, Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, Energetyki i Paliw oraz Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej.

Szczegółowe informacje dotyczące oferty Akademii Górniczo-Hutniczej dostępne są na stronie rekrutacja.agh.edu.pl.

Edukacyjna odpowiedź na współczesne wyzwania

Podobnie jak AGH, również Politechnika Krakowska rozpocznie elektroniczną rekrutację 3 czerwca. Będzie ona prowadzona w trybie ciągłym w kolejnych turach postępowania rekrutacyjnego w lipcu, a następnie we wrześniu.

Na studiach I stopnia PK przygotowała 3948 miejsc – 3255 miejsc na studiach stacjonarnych i 693 na studiach niestacjonarnych. W sumie na wszystkich rodzajach i stopniach studiów w letniej rekrutacji na przyszłych studentów Politechniki będzie czekać 4800 miejsc.

W ofercie tej uczelni będzie 36 kierunków, w tym kilka prowadzonych w języku polskim i angielskim. Można się spodziewać, że najbardziej oblegane będą – podobnie jak w latach poprzednich – kierunki z grupy IT, budownictwo, architektura, transport, automatyka i robotyka, kierunkami z obszaru inżynierii środowiska, inżynierii i technologii chemicznej oraz energetyki.

– Liczymy też, że na zainteresowanie naszymi nowościami. Są one odpowiedzią na wyzwania klimatyczne i energetyczne na świecie i w Polsce, potrzeby gospodarki i społeczeństwa oraz dynamiczny rozwój sektorów rynku, z którymi są powiązane – mówi rzeczniczka Politechniki Krakowskiej Małgorzata Syrda-Śliwa.

Podkreślić warto, że nowe kierunki studiów uczelnia powołuje po analizach potrzeb, trendów, przy bardzo bliskiej współpracy z otoczeniem gospodarczym i pracodawcami. Gremia doradcze z nich złożone funkcjonują już przy wydziałach PK, złożone bardzo często z absolwentów Politechniki, obecnie bardzo często odnoszących sukcesy zawodowe prezesów i menedżerów firm.

Nie tylko jednak nowymi kierunkami uczelnia odpowiada na potrzeby przyszłości. Kluczowe jest też ciągłe udoskonalanie programów i sposobów kształcenia na kierunkach klasycznych dla inżynierii, które niezmiennie są przyszłościowe – takie choćby jak budownictwo czy architektura.

Szczegółowe informacje o rekrutacji na PK są dostępne na portalu rekrutacyjnym uczelni: www.rekrutacja.pk.edu.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski